Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Wprowadzono drugi stopień alarmowy w trakcie wyborów

› Społeczeństwo 15 dni temu    27.06.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. UM w Gostyniu

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa - w związku z wyborami prezydenckimi premier RP podpisał zarządzenie w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego CRP (BRAVO-CRP) na całym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

Ostrzeżenie obowiązuje od piątku 26 czerwca od godziny 00.01 do poniedziałku 29 czerwca - do godz. 23.59. Zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni, w związku z organizacją wyborów prezydenckich w Polsce.

Jest to jednocześnie prośba do mieszkańców o bezzwłoczne informowanie WCZK  -

tel. 61 - 854 13 21wyłącznie o stwierdzonych incydentach, związanych z bezpieczeństwem.

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień alarmowy BRAVO-CRP jest 2., w czterostopniowej skali. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

W przypadku wprowadzenia stopnia alarmowego BRAVO-CRP organy administracji publicznej oraz kierownicy służb i instytucji właściwych w sprawach bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego będą realizowali m.in. takie zadania jak:

- wzmożone monitorowanie stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej lub systemów teleinformatycznych wchodzących w skład infrastruktury krytycznej;
- monitorowanie i weryfikowanie czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej;
- sprawdzenie dostępności usług elektronicznych;
- poinformowanie pracowników instytucji o konieczności zachowania zwiększonej czujności;
- wprowadzenie całodobowych dyżurów administratorów systemów kluczowych dla funkcjonowania organizacji oraz personelu uprawnionego do podejmowania decyzji w sprawach bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Bezpieczeństwo w czasie obowiązywania stopnia uzależnione jest nie tylko od działania właściwych służb, ale też od czujności obywateli. W przypadku zauważania czegoś niepokojącego należy poinformować o tym policję lub Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Bez czego nie wejdziecie do lokalu wyborczego? - KLIK

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.