Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Wracają zakazy w gminach. Place zabaw zamknięte

› Społeczeństwo 13 dni temu    17.10.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Adobe Stock/fotomontaż Z. Pacanowski

Gmina Krobia zamyka place zabaw, wprowadza zakaz najmu świetlic, a także odwołuje wydarzenia i zebrania. Do kiedy? Na razie „do odwołania”.

R E K L A M ABolsius

16 października burmistrz Krobi Łukasz Kubiak wydał zarządzenie w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa SARS Co V-2, uzasadniając zawarte w nim decyzje rosnącą liczbą przypadków zakażeń koronawirusem na terenie powiatu gostyńskiego, w tym wśród mieszkańców gminy Krobia.
 

- W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną z dniem 17 października wprowadza się na terenie gminy Krobia (...) zakaz wynajmu świetlic wiejskich oraz korzystania z placów zabaw i siłowni zewnętrznych. Zamknięte zostają toalety miejskie toalety publiczne - napisano w komunikacie telefonicznym, skierowanym do mieszkańców.
 

Na podstawie zarządzenia burmistrza zdecydowano także, że odwołane zostaną także imprezy, zajęcia, spotkania i zebrania organizowane przez jednostki pomocnicze, jakimi są sołectwa. Gmina zrezygnowała też z wydarzeń, przygotowanych przez Urząd Miejski w Krobi, Bibliotekę Publiczną oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krobi.

Jednocześnie - jak wynika z rozporządzenia - obecnie urząd miejski oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krobi powadzić będą bezpośrednią obsługę klientów na dotychczasowych zasadach.

Powiat gostyński znajduje się w strefie czerwonej. Rząd zamknął pływalnie i kluby fitness. Nie wszystkim to się podoba - CZYTAJ TUTAJ

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Uuu
12 dni temu 5
W Szelejewie już tydzień temu zamknęli plac zabaw. Hala sportowa także zamknięta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piotr
12 dni temu 4
I bardzo dobrze, że zamykają wszystko. Ludzie mają siedzieć w domach, ewentualnie wyjść na krótki spacer czy do sklepu, a nie urządzać wojaże, wielkie zabawy itd. Nie jest teraz na to czas. Poza tym przewrotność i roszczeniowość wielu naszych rodaków mogłaby sprawić, że gdyby ktoś, szczególnie ten "nieśmiertelny" i kontestujący pandemiczną rzeczywistość, zaraził się SARS Co V-2, dochodziłby roszczeń od gmin za np. niezdezynfekowany plac zabaw czy siłownię zewnętrzną, na których mógł się zarazić. Wszystkim współobywatelom życzę zdrowia, również tego psychicznego...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rodzic
13 dni temu ocena: 100%  3
Na placu zabaw gdzie góra 10 dzieci, nie można przebywać, a w przedszkolach w 25 osobowej grupie to już można i to bardzo blisko siebie. Paranoja.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktosiek
13 dni temu ocena: 80%  2
To może zrezygnujcie z budowy tej biblioteki potrzebnej jak w du... Koszula. Dzieci nie mają gdzie grać w piłkę a Wy niszczycie boisko które było od lat
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wiki
13 dni temu ocena: 100%  1
Paranoja z tymi pl.zabaw. Mam nadzieję,że władze gminy Piaski tym razem nie podejmą tak nierozsądnej decyzji. Brak słów...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji