Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Wspinaczka na Wielką Sowę, pływanie, kręgle i nie tylko

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    26.07.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Uczestnicy pierwszego turnusu pólkolonii organizowanych przez OSiR w Gostyniu podczas zielonej nocyUczestnicy pierwszego turnusu pólkolonii organizowanych przez OSiR w Gostyniu podczas zielonej nocy fot. A. Fajczyk

Zakończył się pierwszy turnus półkolonii, organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu. Uczestnicy spędzili zieloną noc z piątku na sobotę (z 24 na 25 lipca) w śpiworach, w gostyńskiej kręgielni.

Sześciodniowy turnus rozpoczął się w poniedziałek, 20 lipca. Pierwszego dnia organizatorzy przedstawili dzieciom regulamin półkolonii głównie pod kątem bezpieczeństwa. Przygotowano dla uczestników także zabawy na pływalni oraz w terenie. Następnego dnia odbył się piknik nad jeziorem w Cichowie, połączony ze spływem kajakowym. Kolejną atrakcją półkolonii była dwudniowa wycieczka w Góry Sowie - z "wypełnionym po brzegi" programem.

- Nie było czasu wolnego, cały czas coś się działo. Zwiedziliśmy kompleks Sztolni Walimskich, twierdzę oraz nieczynną już kopalnię w Srebrnej Górze - opowiadał Zbigniew Kordus, dyrektor OSiR-u. Uczestnicy wycieczki świetnie bawili się w parku linowym i na pływalni, wspinali się również na najwyższy szczyt Gór Sowich - na Wielką Sowę. Podsumowaniem pierwszego turnusu półkolonii była zielona noc, którą uczestnicy spędzili w gostyńskiej kręgielni. Tam organizatorzy przygotowali dla nich konkursy i zabawy sportowe, obowiązkowo turniej kręglarski oraz piknik z grillem. Podczas rozkładania miejsc noclegowych dzieci były bardzo zadowolone z dotychczasowych wydarzeń i pełne entuzjazmu. Przyznały też, że trochę im smutno, że turnus dobiega już końca. Półkolonie zakończyły się śniadaniem w sobotni poranek.

 

Czytaj także o rowerówce w chmurach w gminie Poniec oraz o Pawełku, który sika w gostyńskim parku

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!