Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Wspólne śpiewanie hymnu na rynku. Do nieba poleciało 360 balonów

› Społeczeństwo 6 miesięcy temu    8.11.2019
Anna Twardowska
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. PS Raj Psotników

Włączyli się do akcji „Szkoła do hymnu”, będącej kontynuacją ubiegłorocznego „Rekordu dla Niepodległej”. Przedszkolaki i uczniowie pogorzelskiej podstawówki zaśpiewali na rynku cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W niebo wypuścili 360 biało-czerwonych balonów. 

 

Akcję zorganizowano w piątek, 8 listopada (ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości). Przedszkolaki z „Raju Psotników” w Pogorzeli oraz uczniowie miejscowej podstawówki punktualnie o godz. 11.11 rozpoczęli śpiewanie wszystkich zwrotek hymnu narodowego.

- Szkoła podstawowa zaproponowała umieszczenie w balonikach życzeń dla Niepodległej. Przyłączyliśmy się do nich, każde dziecko miało balonik z przyczepionymi słowami, które powędrowały w świat – relacjonuje Ewa Fiłyk, dyrektor przedszkola „Raj Psotników”.

Dzieci życzyły Polsce zdrowia, wolności, uśmiechów i... dużo prezentów! Do tego wydarzenia przygotowywały się od kilku dni.

- Nawet najmłodsza grupa 3-latków śpiewała, mimo że słowa nie były dokładnie wypowiadane – śmieje się Ewa Fiłyk. 

Występ na rynku poprzedziła akademia w przedszkolu. Dzieci dowiedziały się, co oznacza słowo „niepodległość” i dlaczego świętujemy jej odzyskanie. TUTAJ film.

Także Szkoła Podstawowa w Pogorzeli przygotowała program artystyczny "Jaki jest wolności smak". Mieszkańcy będą go mogli obejrzeć w czwartek, 14 listopada, o godz. 16.30 w sali M-GOK. 

Czytaj także: Hymn i flaga - dołączyli do ogólnopolskiej akcji.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Grzegorz
  6 miesięcy temu ocena: 50%  2
  Ciekawe, kto posprząta potem te balony? Gdzie tu ekologia? Efekt na 5 minut, a śmieci w atmosferze na dziesiątki lat.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Omg
  6 miesięcy temu ocena: 75%  1
  Wrócą z powrotem