Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Wszyscy otrzymali patent detektywa

› Społeczeństwo› Ze szkół ponad rok temu    24.02.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. Hasło tegorocznych Drzwi Otwartych, kiedy to gostyńska szkoła odsłaniała potencjalnym uczniom swoje zakątki brzmiało „Zostań detektywem „Jedynki”. Gostyń. Hasło tegorocznych Drzwi Otwartych, kiedy to gostyńska szkoła odsłaniała potencjalnym uczniom swoje zakątki brzmiało „Zostań detektywem „Jedynki”.  fot. A. Fajczyk

- Pomysł był trafiony. Temat Dni Otwartych też był bardzo ciekawy. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania - w ten sposób dyrektor Karol Skowronek podsumowuje Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu. Sale „Jedynki” stały otworem w piątkowe popołudnie (22.02) i w sobotę przed południem (23.02).

Drzwi Otwarte organizowane są przede wszystkim po to, aby przyszli pierwszoklasiści spokojnie oswoili się ze szkołą i zobaczyli, jak ona wygląda. Hasło tegorocznej akcji, w czasie której gostyńska placówka odsłaniała potencjalnym uczniom swoje zakątki brzmiało „Zostań detektywem „Jedynki”. Wymyślono je dla dzieci, aby podczas zwiedzania miały poczucie zabawy, satysfakcji zdobywania umiejętności, odkrywania tajemnic, przeżycia czegoś ciekawego. Zdobywanie wiadomości, to też odkrywanie tajemnic - tak, jak słynny detektyw Sherlock Holmes. W holu zwiedzający musieli zarejestrować się w Biurze Detektywistycznym, tam otrzymywali „Kartę detektywa „Jedynki”, ze wskazówkami, jak poruszać się po szkole. Pod opieką rodziców mogli wyruszyć na zwiedzanie. W wyznaczonych salach dla dzieci przygotowano liczne łamigłówki, zadania, intrygujące eksperymenty i zaskakujące odkrycia. W świetlicy na potencjalnych uczniów Jedynki czekał magiczny dywan, kolorowe linie prowadziły uczniów również do muzycznego labiryntu, do sali j. polskiego na „literowe szaleństwo”. Była też sala, gdzie odkrywano tajemnice przyrody, dzieci mogły bawić się w świecie robotów oraz w ojczyźnie Sherlocka Holmesa - czyli w sali nauki j. angielskiego.

Zobacz, jak bawiły się dzieci na balu karnawałowym w Grabonogu - KLIK

Za wykonane zadanie dzieci nie były oceniane. Wystarczyło podejść do próby, aby w nagrodę zdobyć pieczątkę. Po zebraniu 8 pieczątek zwiedzający udawali się z powrotem do Sherlocka Holmesa. Detektyw poprzez lupę sprawdzał autentyczność, zadawał dodatkowe pytania. Na zakończenie wizyty przyszli pierwszoklasiści otrzymywali z rąk samego Sherlocka Holmesa patent detektywa, a od jego asystentki słodycze.

- Do ostatniego momentu przyszli uczniowie byli podekscytowani, uśmiechnięci. Rodzice mieli okazję również zadać pytania nauczycielom, szkolnemu pedagogowi, nauczycielom W-F. My oceniamy ten dzień bardzo pozytywnie - mówi Beata Grzegorczyk, wicedyrektor gostyńskiej „Jedynki”.

Zaznacza, że podekscytowani byli nie tylko potencjalni uczniowie, ale ich rodzice, którzy opowiadali, że w przeszłości też uczęszczali do „Jedynki”.

Dlaczego warto we wrześniu przyprowadzić dzieci do „Jedynki”? Jak twierdzi dyrekcja, ze względu na znaczną poprawę warunków nauczania, klasy integracyjne: dla wszystkich uczniów - zdolnych i niepełnosprawnych - jest to szansa szczególnej opieki. Jest też świetlica, duża sala gimnastyczna, boisko wielofunkcyjne. Szkoła gwarantuje jednozmianowość. I nowość - w roku szkolnym 2019/2020 dyrekcja SP nr 1 w Gostyniu planuje utworzyć oddział sportowy, od najmłodszych klas - szczegóły TUTAJ.

Nabór uczniów do klas pierwszych w SP nr 1 w Gostyniu odbędzie się od 4 do 15 marca.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ ja
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  Byłam.Też mi się podobało. Dziecko było zachwycone, nie chciało iść do domu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mamuśka
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  Brawo. Widać, że nauczycielom i dyrekcji zależy na dzieciakach. Dobra szkoła.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ :)
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  BRAWO JEDYNKA !!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji