Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Wszystkich Świętych. Zmiany w organizacji ruchu. Dodatkowe parkingi. Gdzie toalety?

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    30.10.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia.com/fotomontaż

W Gostyniu, w związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych od kilku dni można zaobserwować wzmożony ruch samochodów. Trzeba się spodziewać większych utrudnień w ruchu na drogach 1 listopada i w ciągu najbliższego weekendu.

Mogą tworzyć się korki w okolicach cmentarzy. W czwartek, 31 października policjanci rozpoczynają akcję „Znicz 2019”. Działania potrwają do 3 listopada. W tych dniach więcej funkcjonariuszy będzie pełnić służbę na drogach i w rejonach cmentarzy. Wszyscy kierowcy i piesi proszeni są o zachowanie rozwagi i przestrzeganie przepisów drogowych. Wzmożone służby na drogach i w okolicach cmentarzy organizowane są po to, aby zapewnić bezpieczeństwo osób odwiedzających groby bliskich.

W Gostyniu nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, oprócz funkcjonariuszy policji, czuwać będą strażnicy miejscy. Gotowość pomocy zadeklarowali także strażacy ochotnicy, którzy w razie potrzeby mają kierować ruchem na parkingach.

Szczególnym nadzorem objęta zostanie w Gostyniu droga krajowa nr 12 na jej miejskim odcinku (ul. Jana Pawła II) we wschodniej części - w rejonie gostyńskiego cmentarza. Kierowcy proszeni są o bezwzględne stosowanie się do wskazówek osób kierujących ruchem, a także o dostosowanie prędkości do panujących warunków, parkowanie w miejscach wyznaczonych. Z kolei do pieszych policja apeluje o używanie poza terenem zabudowanym elementów odblaskowych.

Jaka będzie pogoda 1 listopada? KLIK 

Z informacji Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu wynika, że na terenie powiatu gostyńskiego przewidziane są zmiany w organizacji ruchu drogowego:

- droga powiatowa Gostyń - Pępowo: na odcinku od skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II w Gostyniu do skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Krajewic - od 28 października do 4 listopada obowiązuje obustronny zakaz zatrzymywania

- 1 listopada w godz. 8:00 – 24:00 na drodze gminnej prowadzącej od cmentarza w Strzelcach Wielkich do Grabonogu wprowadzony zostanie znak informacyjny D-3 droga jednokierunkowa, w kierunku miejscowości Grabonóg.

Parkingi (patrz mapka):
- przy drodze powiatowej z Gostynia do Grabonoga, na łąkach, utworzony jest doraźny parking dla około 150 samochodów osobowych,

- przy drodze powiatowej na Świętą Gorę - na zapleczu tzw. „nadolnika” utworzony jest doraźny parking gruntowy dla około 100 samochodów osobowych,

- na przyjezdnych czekają także parkingi na ul. Czereśniowej i ul. Jana Pawła II - przy rzece Kani

Mieszkańcy gminy Gostyń, by dotrzeć na cmentarz 1 listopada, mogą skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Rozkład jazdy autobusów, który będzie obowiązywał 1 listopada można znaleźć tutaj.

Na gostyńskim cmentarzu oraz na parkingu przy ul. Czereśniowej od czwartku 31 października czynne są sanitariaty.

Mieszkańcy  gminy Gostyń, by dotrzeć na cmentarz 1 listopada, mogą skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Rozkład jazdy autobusów, który będzie obowiązywał 1 listopada można znaleźć tutaj.


 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!