Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Wszystkie imprezy odwołane. Wójt wyjaśnia sprawę w liście

› Kultura i Rozrywka 2 miesiące temu    15.04.2020
Anna Twardowska
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Pępowo. Do 30 czerwca wszystkie imprezy zostały odwołanePępowo. Do 30 czerwca wszystkie imprezy zostały odwołane fot. Arch. portalu

Gmina Pępowo podjęła trudną decyzję o odwołaniu wszystkich zaplanowanych do połowy tego roku imprez. Nie będzie tradycyjnego Biegu Katyńskiego, zawodów strażackich, festynu przy wiatraku, a nawet słynnego na całą Polskę Runaway’a. Wójt gminy wystosował do mieszkańców list z wyjaśnieniami.

 

Wójt Grzegorz Matuszak napisał w nim, że obecna sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jest bardzo trudna i uciążliwa zarówno dla mieszkańców, jak i dla budżetu gminy. Wymaga zatem podjęcia z jego strony konkretnych działań.

- W związku z przewidywanym spowolnieniem gospodarczym i odczuwalnym już dziś zmniejszeniem wpływów budżetowych, postanowiłem wprowadzić program oszczędnościowy, którego celem jest zabezpieczenie funkcjonowania gminy w najbliższym, niepewnym czasie. Zaleciłem, aby we wszystkich naszych jednostkach organizacyjnych (szkoły, GOPS, GOK) oraz w Urzędzie Gminy Pępowo ograniczyć wydatki do niezbędnego minimum zapewniającego ciągłość funkcjonowania. 

Zaplanowane i rozpoczęte już wcześniej zadania inwestycyjne, jak chociażby nasza sztandarowa oczyszczalnia, postaramy się konsekwentnie realizować. Pozostałe – w miarę rozwoju sytuacji i aktualnych możliwości finansowych – będziemy realizować ostrożnie.

W ramach oszczędności unieważniony został konkurs dla organizacji pozarządowych, z którego kilka zadań być może uda się zrealizować w okresie jesiennym. Ograniczona i zmieniona zostanie też dotacja dla klubów sportowych działających na terenie naszej gminy - czytamy w liście.

Dalsza część pisma dotyczy imprez. Po konsultacji z podległymi pracownikami wójt podjął decyzję o odwołaniu wszystkich gminnych imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych, które były zaplanowane do 30 czerwca 2020 roku.

Nie odbędzie się zatem organizowany od 10 lat Bieg Katyński, gmina rezygnuje z obchodów świąt majowych, ograniczając je do symbolicznego minimum. Odwołuje także majowy piknik przy wiatraku oraz turniej wsi na Orliku.

Nie odbędzie się dziecięcy turniej piłkarski im. Ryszarda Zjeżdżałki oraz czerwcowe zawody wędkarskie dla dzieci i starszych.

Rezygnuje się z organizacji gminnych zawodów sportowo-pożarniczych OSP, obchodów Dni Ziemi Pępowskiej, które miały się odbyć w dniach 19-21 czerwca oraz z organizacji zawodów z cyklu „Runaway”.

- Niestety, obecny trudny czas nie napawa optymizmem i sprawia, że musimy zabezpieczać fundusze, które umożliwią nam na podejmowanie działań związanych z ochroną naszego zdrowia w nierównej walce z niewidocznym wirusem oraz pozwolą na udzielenie wsparcia firmom i przedsiębiorcom, którzy zapewniają pracę i stanowią źródło utrzymania naszych mieszkańców - mówi Grzegorz Matuszak.

Czytaj także o maseczkach, które trafiły do każdego mieszkańca. 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wit
2 miesiące temu ocena: 100%  3
W tym Pępowie to jednak mądrzy ludzie rządzą. Jak trzeba, to tnie się koszty bo wiadomo, kto cierpi najbardziej na sytuacji i wiadomo, kto do budżetu "wkłada" a nie wyciąga.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marta
2 miesiące temu ocena: 100%  2
A czy dalej będzie remontowany pomnik Krysickiego w Siedlcu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Bardzo dobra decyzja
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji