Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Wszystko się wyjaśniło. Ktoś zrobił sobie głupi żart

› Aktualności ponad rok temu    7.07.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A
Tabliczka Tabliczka "Witamy na Biskupiźnie" po naszej interwencji została zdjęta i przykręcona tam, gdzie jej miejsce - na Biskupiźnie fot. A. Fajczyk

Jak to naprawdę było z tą tabliczką, która przez kilka tygodni wisiała pod znakiem ostrzegawczym przed miejscowością Stary Gostyń i błędnie oznajmiała podróżującym: "Witamy na Biskupiźnie"?

Interweniowaliśmy zarówno w krobskim urzędzie miejskim, jak i u osób odpowiedzialnych za zarządzanie drogami powiatowymi. I wyszło szydło z worka. Znaku nie przywiesili drogowcy, wykonujący usługi na polecenie zarządcy drogi, czyli powiatu gostyńskiego.

- Nikomu nie zlecamy przestawiania znaków drogowych, jeśli je przestawiamy, to sami. Ale gdyby coś takiego było zaplanowane, wiedziałbym o tym - powiedział Grzegorz Mayer, specjalista ds. zarządzania drogami w Starostwie Powiatowym w Gostyniu. Podkreślił, że pracownicy zarządu dróg przy okazji prac porządkowych na szosach czy innych, związanych z remontami, nie ruszają znaków ostrzegawczych.

Krobscy urzędnicy, zaalarmowani przez redakcję gostynska.pl sprawdzili stan i liczbę oznakowania na Biskupiańskim Szlaku Turystycznym. I okazało się, że zniknęły dwie tablice, wykonane na zamówienie gminy Krobia w 2011 r.

- Brakuje jednej w Domachowie, a drugiej w Posadowie - poinformował Adam Sarbinowski, pracujący w urzędzie miejskim. - Trudno tak naprawdę określić, kiedy to się stało. Można domniemywać, na podstawie informacji, że mogło się tak stać po jednej z zabaw wiejskich, być może w Posadowie. Te informacje jednak nie są poparte dowodami - dodał. Poza tym przypomniał, że te tabliczki były (i są) na terenie gminy Krobia przykręcone do słupów z nazwami miejscowości, przy wjazdach do sołectw. Żadna z nich nie została przymocowana do znaków drogowych nakazu, zakazu czy innych.

Czy sprawa zakończy się na policji? Przeczytaj w bieżącym numerze "Życia Gostynia"

* * *

Biskupiański Szlak Turystyczny o długości 38 km został oficjalnie otwarty 11 września 2011 r. Gmina Krobia z tej okazji zamówiła wykonanie 52 sztuk tabliczek, co kosztowało 5 200 zł (gmina otrzymała refundację na ten cel). 49 zostało zamontowanych, 3 były zapasowe

 

 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ bisk
ponad rok temu 2
100 zeta za tabliczkę?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sylwia
ponad rok temu 1
Śmiałam się sama do Siebie jak ten znak tam zobaczyłam:-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji