Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Wybierali prezydenta lasu

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    23.02.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A.Fajczyk

20 dzieci z gostyńskich szkół, z klas IV- VI postanowiło w czasie ferii zabawić się w politykę. Młodzież skorzystała z edukacyjnych warsztatów, jakie na ten czas przygotowała Fundacja "Absolwent" we współpracy z Fundacją Projekty Edukacyjne z Poznania oraz Nadleśnictwem Piaski.

Zajęcia trwały 3 dni - od 18 do 20 lutego. Pierwszego dnia przedstawiciele nadleśnictwa zapoznali uczestników warsztatów z wiedzą na temat zachowań zwierząt, gatunków chronionych. Dzieci dowiedziały się sporo o faunie i florze naszych okolicznych lasów. Zajęcia właściwe rozpoczęły się drugiego dnia. Uczestników podzielono na 3 grupy, aby zapoznać się z zasadami pracy w zespole. Jedną tworzyli dziennikarze, a pozostałe dwie przekształciły się w sztaby wyborcze wymyślonych "leśnych" partii i komitetów. - Uczestnicy zapoznali się z otoczką wyborów, z przygotowaniami, staraliśmy się im pokazać, na czym polega współpraca z mediami w czasie kampanii wyborczej. Uczyli się projektować ulotki i plakaty - wyjaśniał Mariusz Chmura z Fundacji Projekty Edukacyjne, współorganizator zajęć. - Na początku przeprowadziliśmy pogadankę, sprawdziliśmy wiedzę uczestników na temat wyborów. Zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni. Okazało się, że młodzież ma mnóstwo wiedzy - orientuje się, iż w tym roku odbywają się wybory prezydenckie, że jesteśmy po wyborach samorządowych - dodał. Więcej w jutrzejszym numerze "Życia Gostynia".

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ fundacja
  ponad rok temu 2
  Mariusz Chmura to pracownik Fundacji Projekty Edukacyjne - taka mała poprawka.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Redakcja
  ponad rok temu 1
  Dziękujemy, poprawione!