Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Wyborcze banery przerabiają na torby

› Społeczeństwo ponad rok temu    7.11.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Banery wyborcze (a także firmowe, reklamowe) przerabiane są na torby w WTZ w PiaskachBanery wyborcze (a także firmowe, reklamowe) przerabiane są na torby w WTZ w Piaskach fot. arch. WTZ Piaski

Od zakończenia wyborów komitety mają 30 dni na posprzątanie swoich plakatów, tablic czy banerów wyborczych. Za niedostosowanie się do tego przepisu grozi mandat 500 zł.

W Gostyniu i okolicy w czasie kampanii wyborczej można było zauważyć oklejone słupy, a także obwieszone banerami bramy, ogrodzenia, głównie przy chodnikach. „Wisieli” na nich kandydaci PiS, Forum Demokratycznego, SKW czy PSL. W niektórych miejscach promowali się też kandydaci komitetu Jerzego Kulaka. Byli mieszkańcy, którzy skarżyli się, że zasłaniają widoczność na skrzyżowaniach. - Powinno być to zdjęte następnego dnia po wyborach - mówili.

I większość komitetów zachowała się tak, jakby ich posłuchała. Już następnego dnia po wyborach przedstawiciele ugrupowań zabrali się za sprzątanie. Co dalej z „powyborczymi śmieciami”? Problem z pozbyciem się ich rozwiązują uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach. Kiedy tylko zakończyły się wybory, na portalach społecznościowych pojawiły się ogłoszenia, że zbierają powyborcze banery. WTZ-ty pierwszy raz tego typu sprzątanie zaproponowały po wyborach samorządowych w 2014 r. i nie zawiodły się. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem od samego początku dzięki Internetowi. - Było banerów bardzo dużo. Dowiózł je prezydent Leszna, z powiatu gostyńskiego otrzymaliśmy, a po wyborach parlamentarnych otrzymaliśmy ich jeszcze więcej. Sporo „przyjechało” z południa Polski - wspomina kierownik WTZ Gerard Misiaczyk.

Mieszkańcy Maciejewa starają się o przystanek dla dzieci

Po tegorocznych wyborach do WTZ w Piaskach dowieziono już banery z Krobi, obiecał je także dostarczyć komitet SKW. Podczas warsztatów uczestnicy szyją z nich praktyczne, kolorowe torby na zakupy, torby podróżne oraz tak zwane „listonoszki”. Wcześniej wykorzystywali banery do produkcji pokrowców na osłony dla kolumn głośnikowych i na statywy muzyczne. - Planujemy też szyć z tego pokrowce na meble ogrodowe, wykorzystywane po zakończeniu sezonu, na jakieś krzesła czy stoły. Inne pomysły mogą pojawić się z czasem - mówi Gerard Misiaczyk.

Uczestnicy warsztatów przekonali się, jakim baner jest wdzięcznym, plastycznym materiałem, który się dobrze kroi i łatwo poddaje się obróbce. Jest wytrzymały i wodoodporny. A co najcenniejsze dla uczestników warsztatów - jest darmowy. Banery docierają do WTZ w Piaskach w różnym stanie. Są takie, które przed wykorzystaniem należy wyprostować, często umyć. Dopiero później można odrysować mustra, wykroić i uszyć torbę.

Czy gostyńscy policjanci poszli na L4?

- Staramy się sprzedać za symboliczne kwoty - 8, 10, 12 zł. W torby wielokrotnego użytku z WTZ warto zainwestować, w czasach obowiązkowej opłaty za reklamówki - zachęca kierownik warsztatów w Piaskach. Zapewnia, że kandydaci na radnych, wójtów czy burmistrzów nie będą na produktach rozpoznawalni. - Szyjemy tak, aby ochronić wizerunek. Tak dobieramy kolorystykę, układ toreb, że wykorzystywane są tylko niektóre elementy - mówi Gerard Misiaczyk. Banery (firmowe, ogłoszeniowe, reklamowe ) można dowozić w każdym czasie - nie tylko po wyborach.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Maria
ponad rok temu 1
Bardzo dobry pomysł.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji