Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Wybory parlamentarne 2019. Nie wszyscy jeszcze ruszyli do urn

› Aktualności 7 miesięcy temu    13.10.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Powiat gostyński. Jaka frekwencja w południe?Powiat gostyński. Jaka frekwencja w południe? fot. stock.adobe.com

Trwają wybory parlamentarne. Mamy już pierwsze informacje o frekwencji wyborczej na podstawie danych, jakie spłynęły do leszczyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego z obwodowych komisji wyborczych, do godz. 12.00.

W powiecie gostyńskim mieszkańcy gminy Pępowo, jak zwykle, przed południem sumiennie podeszli do obywatelskiego obowiązku uczestnictwa w wyborach.

Frekwencja wyborcza w tej gminie, ustalona na godz. 12.00 jest najwyższa - nie tylko w powiecie gostyńskim, ale także w regionie leszczyńskim (we właściwości działania komisarza wyborczego Krajowego Biura Wyborczego w Lesznie). Tu ogólna frekwencja wynosi ok. 14,87%

Wyborcy z pępowskiej gminy ruszyli do urn i wyprzedzili nawet uprawnionych do głosowania z Leszna. Najniższą frekwencję, póki co, odnotowano w gminie Borek Wlkp., nie tylko w powiecie gostyńskim, ale też w rejonie jaki obejmuje leszczyńska delegatura KBW i w Wielkopolsce. Średnia frekwencja dla powiatu gostyńskiego wyniosła 13,32%. Ogólnie w woj. wielkopolskim frekwencja sięgała 16,68 %.

Pępowo - 18,57% 
Gostyń - 14,21 %

Poniec 13,67 %
Pogorzela - 13,13%
Krobia - 11,99%
Piaski - 10,96%
Borek Wlkp. - 10,61%

Z informacji gostyńskiej policji wynika, że wybory parlamentarne w naszym powiecie przebiegają spokojnie, bez zakłóceń. W żadnej z gmin nie było problemów z uruchomieniem lokalu wyborczego o godz. 7.00, nie zgłoszono też dotychczas naruszenia ciszy wyborczej czy innego incydentu, związanego ze złamaniem przepisów związanych z wyborami.

TUTAJ sprawdź, gdzie masz swój lokal wyborczy i na jakich zasadach możesz głosować - KLIK

Jaka była frekwencja wyborcza o godz. 17.00 - KLIK

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kolek
7 miesięcy temu 1
Borek Wlkp WSTYD! WIELKI WSTYD! Najniższa frekwencja w województwie... 10,61%
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji