Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Wybory prezydenckie 2020. Jedna z gmin z najgorszą frekwencją w całym okręgu

› Społeczeństwo 13 dni temu    28.06.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. W lokalach wyborczych w szkole podstawowej i w Pałacu Ślubów do godz. 12.00 pojawiło się 18-19% uprawnionych do głosowania. W całej gminie frekwencja jest jednak o kilka procent niższaKrobia. W lokalach wyborczych w szkole podstawowej i w Pałacu Ślubów do godz. 12.00 pojawiło się 18-19% uprawnionych do głosowania. W całej gminie frekwencja jest jednak o kilka procent niższa fot. Fotomontaż - Bogdan Bujak

Pierwsze dane zebrane z lokali wyborczych o godzinie 12.00 pozwalają patrzeć optymistycznie na końcową frekwnecję w odbywających się właśnie wyborach prezydenckich 2020.

- Z tego co pamiętam obecna frekwencja jest porównywalna do tej, która była w ostatnich wyborach parlamentarnych - informuje Marcin Czwojda, komisarzy wyborczy w Lesznie.

W całym leszczyńskim okręgu wyborczym nr 46 obejmującym powiaty: gostyński, kościański, leszczyński, rawicki oraz miasto na prawach powiatu: Leszno średnia frekwencja wyniosła 20,57% uprawnionych do głosowania (wszystkich wyborców - 257 159 osób). Najlepiej na tym tle wypada samo miasto Leszno, gdzie dotychczas zagłosował co czwarty wyborca (25,61%).

Jak w statystykach plasuje się nasz powiat?

Najwięcej osób przy urnach pojawiło się dotychczas w gminie Pępowo - ponad 22%. O około jeden procent mniej w gminie Gostyń - 21%. W samorządach ponieckim, boreckim i pogorzelskim frekwencja kształuje się na poziomie 16-19%. Kiepsko na razie wypadają gmina Krobia - ponad 15% oraz Piaski, w której 13,25% oddających do tej pory głos stanowi najgorszy na ten moment wynik w całym okręgu leszczyńskim.

A jak samo glosowanie, czy ludzie czują się bezpiecznie w lokalach?

- Wszystko jest tak, jak należy. Lokale są dezynfekowane, komisja w maseczkach - mówi Piotr Kwatkowski z Krobi.

Podobnego zdania są też między innymi państwo Parisowie z Chumiętek. 

- Nie było żadnego problemu z głosowaniem. Przyszliśmy zabezpieczeni w maseczki, długopisy, wszystko mamy - oznajmiają mieszkańcy krobskiej wsi.

Kolejna informacja o frekwencji powinna pojawić się po godzinie 18.00.

Śledzcie na bieżąco wyniki głosowania na gostynska.pl i naszych proflach facebookowych.

Frekwencja w wyborach prezydenckich 2020 w powiecie gostyńskim na godz. 12.00
Pępowo - 22,14%
Gostyń - 21,28%
Poniec - 18,79%
Borek Wielkopolski - 16,39%
Pogorzela - 16,56%
Krobia - 15,20%
Piaski - 13,25%

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.