Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Wybudują nowoczesne centrum

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    31.08.2018
Tomasz Teodorczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Potężna inwestycja została zaplanowana w Dzięczynie. Po realizacji projektu na mieszkańców gminy Poniec czekać będzie nowoczesne centrum rekreacyjno-wypoczynkowePotężna inwestycja została zaplanowana w Dzięczynie. Po realizacji projektu na mieszkańców gminy Poniec czekać będzie nowoczesne centrum rekreacyjno-wypoczynkowe fot. Biuro Projektowe m3Kaczmarek

Budowę nowoczesnego centrum zaplanowano przy stawach w Dzięczynie (gmina Poniec). Całkowity koszt projektu 4 497 943,92 zł.

 

Budowa obejmować będzie stanicę harcerską, cztery domki letniskowe przeznaczone na cele społeczne oraz zagospodarowanie terenu wokół stawów  – w tym zbudowanie paleniska. Dodatkowo zaplanowano budowę ścieżki edukacyjnej, promującej zachowania proekologiczne. Wykonany zostanie także ogród pokazowy z siedliskiem motyli i pszczół oraz ze zbiornikiem wodnym z fauną śródlądowych wód (ryby, skorupiaki oraz roślinność podwodna).

Zastosowanie naturalnych materiałów (drewno, kamień), roślin o intensywnym zapachu, dźwięku zwierząt i lasu stworzy ścieżkę 3 zmysłów, oddziałując w intensywny sposób na zmysły pozawzrokowe.

Realizacja przedsięwzięcia stworzy infrastrukturę przeznaczoną dla stowarzyszeń i lokalnych organizacji, przyczyniając się do aktywizacji mieszkańców gminy Poniec. W projekcie zostaną wykorzystane nowoczesne technologie i materiały, które nie będą negatywnie wpływały na środowisko przyrodnicze.

Inwestycja realizowana będzie we współpracy ze Związkiem Harcerstwa Polskiego. Całe centrum dostosowane będzie do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Projekt obecnie czeka na ocenę merytoryczną. Nieznana jest jeszcze data jego realizacji.  

Więcej w przyszłotygodniowym wydaniu gazety Życie Gostynia

 

Czytaj: Do przedszkola wpłynęło pismo, dyrektor odpowiada

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!