Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Wygrana obecnego burmistrza, ale konkurentce też dobrze poszło

› Wybory ponad rok temu    23.10.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 14 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fotomontaż - Bogdan Bujak, Maciej Mostowy

Ponad 62 procent, spośród głosujących w wyborach samorządowych na burmistrza Ponieca poparło urzędującego włodarza Jacka Widyńskiego. Z 3074 głosów wyjętych z urn (44 były nieważne), 1880 było „za” osobą, która rządzi w gminie od 8 lat, a 1150 za starająca się o ten urząd Agatą Kluczyk.

Dla mnie to jest bardzo dobry wynik. To, co chciałam osiągnęłam. Jestem świadoma tego, że nie jest łatwo wygrać z urzędującym burmistrzem, tym bardziej kandydując po raz pierwszy. Podczas tej kampanii poznałam bardzo dużo ludzi i myślę, że będziemy dalej iść tą drogą – mówi A. Kluczyk, która już teraz deklaruje, że bardzo prawdopodobnym jest, iż wystartuje również w wyborach za pięć lat.

Kandydatka startowała również do Rady Miejskiej w Poniecu, ale także tutaj wyborcy nie obdarzyli jej swoim zaufaniem w takim stopniu, aby wygrała z kontrkandydatem w okręgu (Dariusz Kieliś).

Natomiast ewenementem w wyborach na naszym terenie jest fakt, że burmistrzowi Jackowi Widyńskiemu udało się wprowadzić do Rady Miejskiej w Poniecu... wszystkich 15 kandydatów ze swojego Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Gmina Poniec:

Aneta Wrotyńska (Poniec)

Paulina Zielińska (Poniec)

Jerzy Kusz (Poniec)

Dariusz Kieliś (Poniec)

Tadeusz Twardy (Poniec)

Barbara Mendyka (Miechcin)

Krzysztof Matecki (Śmiłowo)

Zdzisław Zdęga (Czarkowo)

Mariusz Nowak (Dzięczyna)

Piotr Jańczak (Rokosowo)

Marcin Stróżyński (Poniec)

Stanisław Machowski (Żytowiecko)

Ewa Kończak (Sarbinowo)

Łucja Markowska (Łęka Wielka)

Ryszard Sikorski (Bogdanki)

Kto ile dostał głosów oraz jak kształtuje się sytuacja w sąsiednich gminach i powiecie dowiesz się z dzisiejszego wydania "Życia Gostynia".

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (20)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Paweł
ponad rok temu ocena: 100%  20
Czy wiecie że osobnik z Czarkowa to w czasie ciszy wyborczej częstował rolników z tej wsi kiełbasą i alkoholem [wódka] ponadto najbliższa rodzina tego osobnika zasiadała w komisji wyborczej a tak nie może być.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxxxcc
ponad rok temu ocena: 100%  19
Jaki sukces osiągnął obecny Burmistrz? Po wyborach ludzie zaczynają mówić. Zastraszani pracownicy Urzędu gminy, rodni ,sołtysi całymi rodzinami poszli oddać głos. I to mozna nazywać SUKCESEM ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brawo odwagi
ponad rok temu ocena: 100%  18
Cała prawda!!!!!!! Czasu potrzeba a wszystko będzie wiadomo. Jak nie uczciwą kampanię wyborczą prowadził Burmistrz. Straszył i narzucał na kogo głosować...........
~ Mieszkanka
ponad rok temu ocena: 33%  17
Przestanmy sie nawzajem obrazac wszyscy mieli prawo wyboru mogli isc do urn a nie krytykowac Niech sami pokaza co umia I zrobia. Kazdy mial prawo wyboru .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marzena
ponad rok temu 16
*umieją jak już chcemy krytykować
~ Młoda mieszkanka
ponad rok temu ocena: 100%  15
jak było wiadomo ze powstanie hala to myslalam ze będzie tam porządna siłownia bo miejsca jest pełno ale woleli zrobić Pani Anecie kolejne pomieszczenia do jej zajęć i tak oto hala swieci pustkami a wystarczyło zrobić porządniejsza siłownie niż rowerek i bieżnia...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Młoda mieszkanka
ponad rok temu ocena: 80%  14
Wiec czy ten Pan jest idealnym kandydatem do tej posady to bym mogła śmiało wątpić . Pani Agata pokazała ze ludzie już maja go dosyć bo różnica głosów była mała a tym bardziej ze ona pierwszy taz startowała :)
~ iza
ponad rok temu ocena: 80%  13
Burmistrz ze swoja starą świtą, osobiście nie miałam jak głosowac na kandydata do rady bo z góry było wiadomo że przejdzie (chodzi Bogdanki). i jak tu miec wybór, gdzie nie lubi się nowych kandydatów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mb
ponad rok temu ocena: 86%  12
Brawo Agata !!! Za piec lat pełna mobilizacja , zbieraj siły !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Km
ponad rok temu ocena: 88%  11
W urzędzie i radni to tylko marionetki wykonują rozkazy, a swojego zdania brak.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jas
ponad rok temu ocena: 89%  10
Ciekawe tylko czy dotrzymają obietnic Pani Agato mam nadzieję ,że wystartuje pani za 5lat na burmistrza.I tak pani utarła nosa obecnemu burmistrzowi , brawo brawo!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mariusz
ponad rok temu ocena: 56%  9
Ta proteza z tymi białymi zębami u burmistrza bije po oczach.A tak po za tym zgodzę z panią Ola ze dużo radnych zostało wybranych z przyzwyczajenia ze są. Np.pan z Czarkowa lub pan Tadeusz z Ponieca.Wybrali by nowych młodych ludzi a nie te dziadki lesne.No ale liczy się kasa .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paweł
ponad rok temu 8
Dobrze piszesz lecz nie wiesz że ten osobnik z Czarkowa to w czasie ciszy wyborczej częstował rolników z tej wsi kiełbasą i alkoholem ponadto najbliższa rodzina tego osobnika zasiadała w komisji wyborczej a tak nie może być.
~ Lidka
ponad rok temu ocena: 29%  7
No no, nie ma jak to kwestionować czyjeś kompetencje oraz to czy się nadaje na fotel burmistrza, obrażając jego wygląd... Czyli Pana zdaniem ktoś z żółtymi zębami lepiej by się nadał? Chamstwo i prostactwo - tak można Pana określić panie Mariuszu
~ ola
ponad rok temu ocena: 75%  6
nie wiem czy nokautuje, rywalka osiagnęła dobry wynik. Poprostu wygrał ale dużej frekwencji nie było i niestety starzy radni bo nikt inny nie może przejśc.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mariusz
ponad rok temu ocena: 89%  5
W 100% się z panią zgadzam tzw.beton nikt nie może przebić starzy młodych nie dopuszczają a powinni znam osobiście np.radnego z Dzieczyny młody ambitny i się dużo dzieje a np.w Czarkowie nic panowie miejcie trochę godności .
~ Ewa
ponad rok temu ocena: 63%  4
Czyli kandydatka co osiągnęła? Ani nie została burmistrzem, ani radną.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wojtek
ponad rok temu ocena: 89%  3
Jak to co osiągnęła?pokazała,że ponad 1000 wyborców jest niezadowolonych ! To powinno burmistrzowi dac do myślenia.A co do kandydatów,siedzą i biją brawo cokolwiek włodarz powie,byle tylko szybko posiedzenie się skończyło i skarbnik wypłacił!
~ Wyborca
ponad rok temu ocena: 100%  2
Z tą liczbą głosów chyba Wam się coś pomyliło. 1880 + 1550 = 3430, a z treści wynika, że ważnych było 3074 głosy. Ktoś liczyć nie umie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
ponad rok temu ocena: 67%  1
Błąd poprawiony. Dziennikarz dziękuje za zwrócenie uwagi. Pozdrawiamy.