Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Wyjątkowa atmosfera na jasełkach. Czy spotkają się w tej szkole za rok?

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    14.12.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. Bożonarodzeniowe kolędowanie i kiermasz świąteczny w Szkole Podstawowej w SiemowieGostyń. Bożonarodzeniowe kolędowanie i kiermasz świąteczny w Szkole Podstawowej w Siemowie fot. A. Fajczyk

Społeczność Szkoły Podstawowej w Siemowie wczorajszy wieczór spędziła wspólnie świętując i kolędując. Z przemówień dyrektor Małgorzaty Stróżyńskiej i rodziców chłopców, dla których przygotowano kiermasz, można było odnieść wrażenie, że bardzo chcą spotkać się w tym samym gronie za rok.

- Życzę, abyście miło spędzili ten czas i mam nadzieję, że spotkamy się za rok - zwróciła się dyrektor placówki do obecnych, nawiązując do faktu, że władze gminy Gostyn zanoszą sie z zamiarem jej zamknięcia - CZYTAJ TUTAJ.

Wtórowała jej bardzo wzruszona mama dwóch uczniów, którym kolejny rok z rzędu poświęcono kiermasz, zorganizowany po jasełkach. - Mimo czarnych chmur, które w ostatnim czasie zawisły nad losem naszej szkoły - kolejny raz, mamy nadzieję, że nie ostatni - pokazujecie, że macie „ogromne serca”: pełne miłości, czułości, chęci dzielenia się i niesienia bezinteresownej pomocy - dziękowała Lidia Dzik.

Na początek przygotowano świąteczne przedstawienie, w którym wystąpili uczniowie szkoły i zaprezentowali swoje umiejętności i talenty: wokalne oraz w grze na instrumentach. Obecni posłuchali, jak uczennica Lidka zagrała „Wśród nocnej ciszy” na akordeonie, grupa uczniów zagrała inną kolędę na cymbałkach. Uczniowie pokazali się w roli Maryli Rodowicz, duetu Al Bano i Rominy Power, czy zespołu Golec uOrkiestra, śpiewając znane pastorałki.

Był też czas, kiedy publiczność śpiewała wraz z aniołkami z chóru znane bożonarodzeniowe kolędy. - Myślę, że jest to takie miłe, że rodzice mogą się włączyć w kolędowanie. Nie ukrywajmy - w tym chaosie, w ferworze przygotowań do świąt fajnie znaleźć chwilę wytchnienia na kolędowanie, wspólne spędzenie czasu - komentowała Małgorzata Stróżyńska.

Po jasełkach odbył się kiermasz. Na stoiskach, ustawionych na korytarzu wystawione zostały ozdoby choinkowe i inne gadżety świąteczne. Rzeczy, przeznaczone na kiermasz były dziełem rąk uczniów szkoły i ich rodziców. Te dzieła, które wykonano razem z uczniami, powstały na zajęciach dodatkowych, na zasadzie wolontariatu.

- Powiedziałabym, że tutaj się włącza cała społeczność wiosek Kosowa i Siemowa - dziadkowie, ciocie, wujowie uczniów. Mieszkańcy wsi z chęcią od lat przynoszą dary i fanty na nasz kiermasz - wyjaśniała dyrektor placówki, podkreślając, że to wydarzenie ma już w szkole w Siemowie kilkuletnią tradycję
 

Dochód ze sprzedawanych na kiermaszu gadżetów, związanych z Bożym Narodzeniem zostanie przeznaczony na wsparcie leczenia i rehabilitacji dwóch sympatycznych uczniów - Mateusza i Michała.

O buncie rodziców i społeczności szkoły przeciwko zamknięciu szkoły CZYTAJ TUTAJ

- Dziękujemy wszystkim osobom, które poświęciły swój czas i włożyły dużo pracy w wykonanie przepięknych ozdób świątecznych przeznaczonych na kiermasz. (...) Wszystkim, którzy biorą udział w kiermaszu i okazują swą szczodrość oraz wsparcie finansowe z całego serca dziękujemy - mówiła pani Lidia, mama chłopców.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ xyz
  9 miesięcy temu ocena: 100%  2
  Możliwe jest przecież połączenie szkół w Goli i Siemowie. Wtedy będą rentowne. A oszczędności i tak będą znaczne.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wr
  9 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Trzymamy kciuki za Was. Szkoda dzieciaków
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji