Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Wyjazd radnego do Londynu owiany tajemnicą?

› Aktualności ponad rok temu    12.02.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 67%
A A A
 fot. Agata Fajczyk

Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Gostyniu Waldemar Sadowski oraz nauczyciel informatyki Mikołaj Jackowiak przebywali w styczniu w Londynie. Nauczyciele pojechali na konferencję Apple Education Leadership Summit 2015 (na zaproszenie firmy Apple). Wzięli również udział w londyńskich targach, związanych z wykorzystaniem technologii w edukacji BETT. Wyjazdem zainteresowali się radni Maciej Czajka i Jędrzej Kędziora, kiedy na ostatnią sesję Rady Miejskiej Gostynia przygotowano zmiany w uchwale budżetowej na 2015 r., związane między innymi z wypłatą delegacji służbowej nauczycielom, biorącym udział w podróży zagranicznej. Chodziło o 540 zł. Gmina Gostyń miała zarezerwowane w budżecie środki na wypłatę delegacji krajowych, a nie zagranicznych, należało więc przesunąć zabukowane pieniądze między paragrafami.

Projekt uchwały samorządowcy omawiali podczas posiedzenia komisji rozwoju gospodarczego i promocji gminy. Maciej Czajka dociekał, kto wziął udział w podróży służbowej do Londynu, w jakim celu i na czyje zaproszenie. - Dotąd żaden z nauczycieli nie wyjeżdżał za granicę, a mamy w Gostyniu jeszcze jedno gimnazjum - argumentował swoje pytania rajca. Podczas posiedzenia komisji nie uzyskał wielu informacji na temat podróży. Później, w pisemnej odpowiedzi, rajca dowiedział się, że wyjazd na targi edukacyjne do Londynu z udziałem dyrektora szkoły i informatyka trwał od 19 do 22. Poświęcony był wprowadzaniu iPad-ów do edukacji, z uwzględnieniem wykorzystania aplikacji w praktyce firmy Apple. Koszty dojazdu uczestnicy targów byli zobowiązani pokryć we własnych zakresie. Więcej czytaj w "Życiu Gostynia"
 

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!