Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Wymuszenie pierwszeństwa. Karetka zderzyła się z osobówką [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA]

› Wypadki miesiąc temu    10.10.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Poniec-Waszkowo. Zdarzenie drogowePoniec-Waszkowo. Zdarzenie drogowe fot. Z. Pacanowski

Karetka transportowa zderzyła się z autem osobowym na drodze Poniec- Waszkowo.

 

R E K L A M ABolsius Podstrona

Kierująca osobówką i dwie osoby z drugiego pojazdu (wiozącego pacjentów na dializy) trafiły do szpitala. Droga jest zablokowana. Więcej informacji wkrótce. 

[AKTUALIZACJA godz. 13.55]

Do zdarzenia doszło na trasie Poniec - Waszkowo, a dokładnie na skrzyżowaniu z szosą do miejscowości Zawada około godz. 12.30. Karetka transportowa, wioząca osoby na dializy uczestniczyła w kolizji z samochodem osobowym marki Daewoo Lanos. Jak ustalili policjanci, doszło do wymuszenia pierwszeństwa.
 

W kolizji brało udział w sumie 7 osób, w tym 8-letnia dziewczynka, pasażerka samochodu osobowego. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby: zespoły ratownictwa medycznego, policje oraz straż pożarną - 2 zastępy JRG Gostyń oraz OSP Poniec, a ponieważ do wypadku doszło na granicy powiatów gostyńskiego i leszczyńskiego na terenie gm. Poniec pojawiły się jednostki z powiatu leszczyńskiego (JRG Leszno i OSP z Rydzyny).
 

- Na mocy decyzji ratowników medycznych, które przybyły na miejsce zdarzenia, dwie osoby z transportowej karetki zostaną przewiezione do gostyńskiego szpitala. Natomiast z samochodu osobowego do lecznicy dotrze tylko kierująca. Dziecko pozostało na miejscu, pod opieką ojca, który dojechał po otrzymaniu wiadomości o zderzeniu pojazdów - powiedział na miejscu asp. sztab. Wojciech Idkowiak, dowódca akcji.
 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, na upewnieniu się, czy podjęto odpowiednie środki ostrożności i zabezpieczenia ochrony osobistej w związku z panującą pandemią. Dokonano oceny stanu poszkodowanych, udzielono pomocy przedmedycznej oraz wsparcia psychicznego. Dziewczynka z samochodu osobowego otrzymała maskotki od policjantów i strażaków.

- Jak się okazało wszyscy uczestnicy zdarzenia byli przytomni. Dwie osoby, przewożone karetką transportową wymagały hospitalizacji lub konsultacji lekarskiej - dodał Wojciech Idkowiak.

[AKTUALIZACJA godz. 14.15]


Są też wstępne ustalenia gostyńskiej policji, która prowadziła działania wyjaśniając okoliczności kolizji. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Nastąpiło wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez prowadzącą daewoo.

- Wyjechała z drogi podporządkowanej prowadzącej do miejscowości Zawada. Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu busowi, który poruszał się po drodze głównej i w ten sposób doprowadziła do bocznego zderzenia. Mamy uszkodzone auta i troje poszkodowanych - wyjaśniała na miejscu starszy sierżant Marta Ławniczak.

Nie są znane uszkodzenia pojazdów, ani też obrażenia poszkodowanych.

- Kierująca pojechała do szpitala w Lesznie na prześwietlenie barku - poinformowała st. sierżant Marta Ławniczak.
 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Jasio
  23 dni temu 1
  Niestety pewnie samochody nadają się jedynie na złom. W [...] przyjmują samochody w każdym stanie- również te powypadkowe.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji