Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Wyślij kartkę bohaterom

› Społeczeństwo› Historia ponad rok temu    30.08.2018
Tomasz Teodorczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Pocztówki są bezpłatne i można je otrzymać na poczcie lub na stacjach paliw ORLEN, – jeżeli jest się ich klientem.Pocztówki są bezpłatne i można je otrzymać na poczcie lub na stacjach paliw ORLEN, – jeżeli jest się ich klientem. fot. fotomontaż Maciej Mostowy

Od 2016 roku tysiące pocztówek dociera do uczestników Powstania Warszawskiego. Cała akcja zorganizowana jest w ramach ogólnopolskiej kampani historycznej ,,BohaterON'', w której każdy może wziąć udział.

 

,,BohaterON'' ma na celu upamiętnić i uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek pocztowych. Projekt ma edukować Polaków, wzmocnić poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne i budować wrażliwość społeczną.

Na stronie internetowej www.bohateron.pl zainteresowani dowiedzą się kto brał udział w walce o stolicę i jaką pełnił funkcję. Ci, którzy zechcą wysłać kartkę mogą również wybrać adresatów kartek, zapoznać się z ich historiami i zdecydować, komu chcą przekazać podziękowanie za walkę.

W akcję zaangażowali się również mieszkańcy powiatu. – Myślę, że tego typu akcje pozwalają nam nie tylko podziękować za odwagę, ale również utrzymywać kontakt między pokoleniami. Uczenie się od starszych, a zwłaszcza tych, którzy przeżyli powstanie, jest bardzo cenna wartością. Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć akcje to serdecznie do tego zachęcam! – tłumaczy Agnieszka Furmann - mieszkanka Gostynia, która od 2 lat zaangażowana jest w wysyłanie pocztówek powstańcom. 

Więcej informacji o akcji znajdziesz na stronie: www.bohateron.pl

 

Zostaw po sobie ślad, namaluj jedno z haseł na patriotycznym muralu - TUTAJ

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!