Wysokie loty Sokoła w derbach

Wysokie loty Sokoła w derbach - Zdjęcie główne

Doskonale sezon 2020/2021 rozpoczęli piłkarze Sokoła Chwałkowo. W derbach drużyna Sławomira Gintowta rozgromiła Zjednoczonych Pudliszki 8 : 2. W pierwszej kolejce punkt zdobyła Wisła Borek Wielkopolski.

Inaugurację sezonu 2020/2021 na długo zapamiętają Zjednoczeni Pudliszki. Już po kilkunastu minutach goście musieli myśleć jak uniknąć kompromitacji, bo wydarzenia na boisku przybrały bardzo zły obrót dla nich. Koncert Sokoła rozpoczął Patryk Moryson. Wychowanek Pinsel-Peter Krobianki Krobia w kwadrans miał na swoim  koncie klasycznego hat-tricka. Gospodarze nie zwalniali  a goście czuli się w upalne popołudnie coraz gorzej. Na nic się zdały zmiany dokonane przez Dariusza Olejniczaka, bo Sokół do przerwy prowadził już 6 : 0. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Sokoła 8 : 2. - Zagraliśmy bardzo poprawnie w pierwszej połowie. Było widać, że chłopacy są żądni zwycięstwa. Jestem daleki od wyciągania wniosków po pierwszym meczu – stwierdził trener Sokoła Chwałkowo Sławomir Gintowt. - Mam nadzieję, że pierwszy i ostatni raz jako trener coś takiego przeżywam – powiedział Dariusz Olejniczak.
    Jeden punkt w meczu z GKS-em Jaraczewo zdobyła Wisła Borek Wielkopolski. Gospodarze prowadzili od 57. minuty, jednak w 84. minucie rzut karny wykorzystał Krzysztof Konieczny i mecz w Jaraczewie zakończył się remisem 1 : 1.

Sokół Chwałkowo – Zjednoczeni Pudliszki 8 : 2 (6 : 0)
1 : 0 – Patryk Moryson (4’)
2 : 0 – Patryk Moryson (11’)
3 : 0 – Patryk Moryson (14’)
4 : 0 – Mateusz Kłakulak (15’)
5 : 0 – Szymon Kędziora (34’)
6 : 0 – Szymon Kędziora (43’)
6 : 1 – Mateusz Kmiecik – samobójcza (56’)
7 : 1 – Szymon Kędziora (59’)
7 : 2 – Michał Płoszajczak (67’)
8 : 2 – Michał Naskręt (76’)
Sokół: Cebulski – Bartkowiak, Rejek, Mikołajczak, Nowak (60’ Kurasiak), Kłakulak (52’ M. Naskręt), A. Naskręt, Moryson, Pospiech (54’ Henzel), M. Kmiecik (75’ Wojtkowiak), Kędziora,
Zjednoczeni: Klupś (46’ Bzdęga)– Głoskiewicz, Króliczak (20’ Fornalik), Kołcz, Biderman, Lindner (38’ Gościański), Karolczak (26’ Józefiak), Płoszajczak (85’ P. Pazoła), P. Bzdęga, Dudka (65’ J. Pazoła)

GKS Jaraczewo – Wisła Borek Wlkp. 1 : 1 (0 : 0)
1 : 0 – Jakub Gabryszak (57’)
1 : 1 – Krzysztof Konieczny – z rzutu karnego (84’)
Wisła: Wendzonka – Wyrzykiewicz, Kędziora, Juskowiak, Marciniszyn (82’ Dopierała), Andrzejewski, Wabiński, Walkowiak (79’ Błaszczyk), Kasprzak, Konieczny, Robak (13’ Baran)