Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Wyszli z inicjatywą. Służby mogą korzystać za darmo

› Społeczeństwo 2 miesiące temu    25.03.2020
Anna Twardowska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Piaski. Bezpłatne ozonowanie pojazdów specjalnychPiaski. Bezpłatne ozonowanie pojazdów specjalnych fot. Arch. warsztatu

Pomoc w tym trudnym dla wszystkich czasie, może przybierać różne formy. Jedni zbierają żywność i środki czystości, inni wspierają służby finansowo. Z jeszcze inną propozycją wyszedł zakład mechaniki pojazdowej z Piasków Moto-Tech. Jego załoga podjęła się bezpłatnego ozonowania pojazdów specjalnych: karetek oraz wozów straży i policji.

 

- Nasza firma jest zrzeszona z ogólnopolskiej sieci Eurowarsztat, do której należą przedsiębiorcy, świadczący usługi w zakresie mechaniki pojazdowej. Na zamkniętej grupie dyskutowaliśmy o tym, w jaki sposób możemy pomóc służbom, wykonującym zawody zaufania publicznego? Tym sposobem podjęliśmy się bezpłatnego ozonowania karetek oraz pojazdów straży i policji - wyjaśnia Witold Giera, właściciel warsztatu Moto-Tech mieszczącego się przy ul. Powstańców Wlkp.

Usługa polega na podłączeniu urządzenia, które wytarza gaz w postaci ozonu. Ten ma właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze oraz zabija wszelakiego rodzaju wirusy roznoszące się po aucie, także z układu klimatyzacji. Zabieg trwa od 30 minut w przypadku małych aut, do maksymalnie godziny - w przypadku tych większych. 

Ozonowanie jest standardową usługą, związaną z obsługą klimatyzacji, w której po zimie pojawiają się bakterie oraz grzyby.

-  Charakterystycznym objawem jest niemiły zapach w aucie i uczucie tzw. zaduchu - wyjaśnia właściciel.  

Odzew na propozycję warsztatu był natychmiastowy. W ciągu  kilku dni pojawiły się w nim karetka z gostyńskiego szpitala, wozy bojowe strażackie z OSP Piaski oraz radiowóz policyjny.

Jak wyjaśnia Witold Giera - warto wykonywać takie zabiegi minimum raz w roku, a w tak trudnym czasie walki z koronawirusem, nie zaszkodzi większa częstotliwość.

Jak jeszcze pomagają mieszkańcy? Zobacz TUTAJ.

Aktualizacja, 26 marca, godz .13.00:

Podobną usługę zaproponowała gostyńska firma Premio Opony Autoserwis Wiśniewscy.

- Jeżeli można jakoś pomóc, to należy i wypada to zrobić. Zainteresowanie jest duże, po kolei przyjeżdżają do nas karetki - mówi Marcin Wiśniewski, jeden z właścicieli.

Dodaje, że takie akcje pomocowe są potrzebne, bo aktualna sytuacja jest trudna i dotyka nas wszystkich.

- Robimy to w pewien sposób dla siebie, bo jeżeli te karetki nie będą bezpieczne, to wirusem mogą zarazić się lekarze, ratownicy. Wtedy taka służba stanie i to odbije się na nas wszystkich - stwierdza Marcin Wiśniewski.

Jednocześnie zaprasza do siedziby firmy na ul. Przy Dworcu. Pojazdy specjalne mogą skorzystać tam z usługi ozonowania za darmo.

Znacie podobną firmę? Dajcie nam znać! Mail: a.twardowska@zycie-gostynia.pl lub profil FB

Znajdź nas na Facebooku

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wdzięczne społeczeństwo
2 miesiące temu ocena: 100%  2
Panie Witoldzie, DZIĘKUJEMY!!! :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mama
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Brawo, gratuluję i podziwiam.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji