Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Wytycznych nie ma, ale burmistrz zdecydował. Można korzystać z placów zabaw

› Kultura i Rozrywka miesiąc temu    5.06.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Na placach zabaw zrobi się gwarno i wesoło. Jednak opiekunowie powinni zadbać o bezpieczeństwo dzieciGostyń. Na placach zabaw zrobi się gwarno i wesoło. Jednak opiekunowie powinni zadbać o bezpieczeństwo dzieci fot. A. Fajczyk

Dziś wycofano marcowe zarządzenie burmistrza Gostynia w sprawie zamknięcia placów zabaw, boisk sportowych i terenów rekreacyjnych na terenie gminy Gostyń. Zatem od 5 czerwca wszystkie gminne place zabaw i tereny rekreacyjne zostały przywrócone do użytkowania. Taką decyzję podjął burmistrz Jerzy Kulak.

Rząd zadeklarował otwarcie placów zabaw od 30 maja, jednak do dzisiaj - mimo zapowiedzi - wciąż brakuje wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, na jakich zasadach powinny zostać otwarte, by zapewnić najmłodszym bezpieczeństwo.

Gostyński samorząd czekając na wytyczne wstrzymywał się z otwarciem placów na terenie gminy. Decyzją burmistrza od 5 czerwca place zabaw zostały otwarte, jednak bezpieczeństwo dzieci zależy przede wszystkim od rodziców i opiekunów.

Ważne jest, aby dorośli, którzy odwiedzają place zabaw razem z dziećmi, sami zadbali o przestrzeganie najważniejszych zasad bezpieczeństwa.

Należy pamiętać by zachować dystans społeczny. Jeśli na placu zabaw nie ma możliwości, by zachować dwumetrową odległość od innych - należy nadal zasłaniać usta i nos. Maseczek nie muszą nosić tylko maluchy do 4 roku życia. Starsze dzieci nadal mają taki obowiązek, gdy sytuacja tego wymaga.

Ze względu na specyfikę miejsc do zabawy dla najmłodszych niemożliwe jest, by gostyński zakład komunalny dezynfekował znajdujących się tam urządzenia po każdym użyciu. Dlatego o bezpieczeństwo dzieci powinni dbać opiekunowie.

- Warto, by dziecko przed każdym wejściem na plac i po wyjściu z niego zdezynfekowało ręce. To pozwoli na lepsze zapobieganie ewentualnym zakażeniom - otwarcie placów zabaw nie zwalnia dorosłych z obowiązku dbania o bezpieczeństwo - mówi Marzena Paluszkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w gostyńskim magistracie.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ Wyborca
miesiąc temu 6
Paweł jak nie znasz się na prawodawstwie, lepiej zamilcz niż masz się ośmieszać, albo się doucz. Chociaż w czasie rządów przez PIS może nie warto, gdyż oni nie szanują prawa i bez tzw. trybu wszystko zmieniają pod siebie. Wielkie chamstwo.
~ Pawel
miesiąc temu 5
No właśnie się znam burmistrz wydaje zarządzenia i decyzje a nie rozporządzenia zwykły człowiek może to mylić, dziennikarz nie. Jak widać poprawiono
~ Pawel
miesiąc temu ocena: 0%  4
Rozporządzenie? To burmistrz takie wydaje?
~ Tata
miesiąc temu 3
Tu i tu "rządzenie" i co sie czepiasz?
~ Jupik
miesiąc temu ocena: 100%  2
Nareszcie, bo i tak co niektórzy korzystali z placów zabaw, ponadto Burmistrz niech nie czeka na piśmie za wytycznymi , ponieważ władze pislamistów po prostu nic na piśmie nie wydają .Wchodzą na mównicę sejmowa tak bez żadnego trybu i mówią nosić od jutra maseczki. Takich mamy miernych ministrów. Za takie cos tylko kryminał , albo do Tworek na leczenie.
~ Mmmm
miesiąc temu ocena: 100%  1
Przydało by się koszenie gdzie niegdzie