Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Wzięli się za wiejskie piece

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    22.02.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 6 / 100%
A A A
Straż Miejska w Gostyniu kontroluje paleniska domowe pod kątem przetwarzania nielegalnych odpadów w piecachStraż Miejska w Gostyniu kontroluje paleniska domowe pod kątem przetwarzania nielegalnych odpadów w piecach fot. A. Fajczyk

W związku z okresem zimowym Straż Miejska w Gostyniu prowadzi liczne kontrole palenisk domowych pod kątem termicznego przetwarzania nielegalnych odpadów w piecach.

Na przełomie stycznia i lutego 2020 r. gminni stróże prawa skontrolowali kilkadziesiąt posesji. Ze względu na spalanie w piecach centralnego ogrzerwania materiałow zabronionych podjęto między innymi 12 interwencji w Goli, 14 w Witoldowie, 32 w Osowie. Kontrole przeprowadzono także w Daleszynie Kosowie, Czachorowie, Sikorzynie oraz w Stankowie. Ukaranych zostało 7 mieszkańców gminy Gostyń.

Najczęściej strażnicy miejscy karali za spalanie: papierowych opakowań z kolorowym nadrukiem, płyt wiórowych, części pociętych mebli pokrytych farbą i laminatem, folii, butów oraz tworzyw sztucznych. Wszystkich mieszkańców zobowiązano także do usunięcia odpadów z pomieszczeń kotłowni.

Komenda Straży Miejskiej w Gostyniu przypomina, że niewpuszczenie funkcjonariuszy na teren posesji, a także zakładów pracy w celu skontrolowania palenisk jest aktualnie traktowane jako przestępstwo. 

O zakłócaniu kontroli przeprowadzanej w zakresie ochrony środowiska i inspekcji pracy mówi art. 225 Kodeksu Karnego § 1. Kto osobie uprawnionej do przeprowadzania kontroli w zakresie ochrony środowiska lub osobie przybranej jej do pomocy udaremnia lub utrudnia wykonanie czynności służbowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Jak było w Daleszynie i Stankowie? - ZOBACZ TUTAJ

Gdzie "kopcą" w Gostyniu? - KLIK

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Feluś
5 miesięcy temu ocena: 100%  5
Straż miejska nie ma czasu bo często przesiadują u kolegów zamiast kontrolować co trzeba. A Pogorzela im nie po drodze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fi
5 miesięcy temu 4
Dokładnie. Spijać kawę to każdy potrafi
~ mieszkaniec
5 miesięcy temu ocena: 75%  3
Prosimy o kontrolę w Piaskach na ul, Warszawskiej zadymiona cała ulica kilka razy dziennie palą trociny pocięte meble stare podłogi zapach straszny sama trucizna tylko gdzie to zgłosić brak straży miejskie - chyba do Urzędu Gminy lub wołać dzielnicowych jak smrodzą to sąsiedzi - zadzwonię po dzielnicowych jak nadal będzie się tak robić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Witold
5 miesięcy temu ocena: 86%  2
Ha ha ha ha ha ha A w Pogorzeli możemy palić czym chcemy i co mam zrobicie? Np na Błonie [...] palą sklejki i buazerie rakotwórcze i co? Nic ha ha ha ha A za gazety karają Bu ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
5 miesięcy temu ocena: 75%  1
Proponowałbym Pogorzele
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji