Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Wzięli udział w biciu rekordu

› Społeczeństwo 7 miesięcy temu    17.10.2019
Anna Twardowska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Pępowo. Bicie Rekordu w Pierwszej PomocPępowo. Bicie Rekordu w Pierwszej Pomoc fot. A. Twardowska

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie wzięła udział w Biciu Rekordu w Pierwszej Pomocy, organizowanym corocznie 16 października przez WOŚP.

 

O część teoretyczną zadbali ratownik medyczny z Krotoszyna oraz miejscowi strażacy ochotnicy. W hali sportowej ustawiono sześć stanowisk z fantomami. Punktualnie o 12.00 ruszyło bicie rekordu, a każda klasa przypisana była do danego stanowiska.

- Przez pół godziny jak największa liczba osób musiała prawidłowo wykonać resuscytację. Wtedy mogła wrzucić przygotowane przez nas serduszko do pojemnika – wyjaśniała Patrycja Maury, pedagog szkolny i inicjatorka akcji.

Wyniki zliczono i wysłano do ogólnopolskich organizatorów. Aby utrwalić zdobytą w środę wiedzę, w salach lekcyjnych na uczniów czekały testy. Na ich rozwiązanie mieli 10 minut. Po sprawdzeniu wyłoniono szkolnych „mistrzów udzielania pierwszej pomocy”.

Pedagog szkolna chciała, aby akcja w tym roku była zakrojona na szerszą skalę, aby włączyć w nią całą społeczność uczniowską.

- Niby takie zajęcia są przeprowadzane, ale gdy uczniowie weszli do hali i zaczęliśmy ich namawiać do podejścia do fantomów, to widać było lekki strach. Podczas bicia rekordu mieli więc okazję się przełamać – mówi Patrycja Maury.

Więcej we wtorkowym Życiu Gostynia. 

Czytaj także: Nie spodziewali się, że wezmą udział w konkursie. Zdobyli Grand Prix.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ uczeń
  7 miesięcy temu 1
  Gratuluję!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji