Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Z biblioteki wynoszono kolorowe anioły i papierowe serduszka

› Kultura i Rozrywka 11 miesięcy temu    1.08.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wykonane podczas warsztatów ciastolinowych figury dzieci mogły zabrać do domuWykonane podczas warsztatów ciastolinowych figury dzieci mogły zabrać do domu fot. arch. Biblioteki Miasta i Gminy w Gostyniu

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu przygotowała 19 wydarzeń kulturalno-artystycznych w ramach projektu „Czyste Czytanie”. To cykl działań podnoszących kompetencje artystyczne i twórcze z zakresu ekologii, przeprowadzanych na terenie Gostynia i okolic. Do takich zajęć należały warsztaty artystyczne, jakie odbyły się w holu biblioteki, w ostatnią niedzielę lipca. Wzięło w nich udział kilkanaście osób.

W I części odbyły się warsztaty ciastolinowe pt. „Ozdoby z piekarnika”. Uczestnicy poznali przepis na zrobienie masy solnej i metody jej barwienia. Następnie, pod kierunkiem animatorki samodzielnie wykonali aniołki i inne figurki z ciastoliny. - Dzieci przyszły na zajęcia z babcią, rodzicem, którzy im pomagali. Wykonywały figurki aniołków od podstaw. Te zabrały do domu, z przykazem, aby tam włożyć je do piekarnika wypiec. Wtedy ozdoby będą całkowicie gotowe. Dzieci będą mogły pozostawić je sobie lub podarować komuś w prezencie - wyjaśniła Michalina Ciechanowska, koordynatorka akcji. Mali uczestnicy warsztatów wykonywali też własne figury - zwierzątka, auta - każdy według własnego pomysłu.

II część „Niedzieli w bibliotece” to warsztaty wyplatania z papierowej wikliny pt. „Drugie życie papieru”. Animatorka wyjaśniła, czym jest, do czego służy, skąd się pozyskuje i w jaki sposób tworzy ozdoby z tego typu materiału. Później uczestnicy zobaczyli, jak powstają kosze z papierowej wikliny. Główna część warsztatów polegała na formowaniu i malowaniu papierowych serc przez uczestników wydarzenia.

Samochodzik rzucał się w oczy - nasi na 25. Pol'and'Rock Festival 2019

Warsztaty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!