Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Z Krajewic do Afrykarium

› Sport i rekreacja ponad rok temu    6.07.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. arch. Krajewice

Dzieci z Krajewic wraz z opiekunami już na początku wakacji wybrały się do ZOO we Wrocławiu. Wyjazd zorganizował sołtys wraz z radą sołecką. Była to kolejna ciekawa przygoda dla maluchów.

- Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych - mówi sołtys Paweł Koncewicz. Wiele emocji wzbudziło zwiedzanie Afrykarium, przedstawiającego zwierzęta związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny prezentowały m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy oraz ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki. Korzystając z okazji i dobrej pogody dzieci zwiedziły Pawilon Madagaskaru, Odrarium, Motylarnię, Akwarium, Ranczo i Terrarium. Podczas pobytu w ogrodzie zoologicznym, dzieci mały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów.

Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wiele emocji. Wycieczkowicze zapoznali się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Zwiedzającym szczególnie podobały się śmieszne małpki, olbrzymie słonie i wysokie żyrafy. W drodze powrotnej wycieczkowicze odpoczywali we Wrocławiu, w pobliżu fontanny usytuowanej przy historycznym kompleksie Hali Stulecia oraz Wrocławskim Centrum Kongresowym. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia i upału dzieciom dopisywały dobre humory. Wszyscy wrócili radośni i uśmiechnięci.

Czytaj także o niedzielnym koncercie gostyńskiej orkiestry dętej .

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!