Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Z troskami doszli pieszo

› Społeczeństwo› Religia ponad rok temu    6.07.2016
Hanna Hejduk
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Pogorzela. Piesza pielgrzymka do Boreckiej Pani 2016 Pogorzela. Piesza pielgrzymka do Boreckiej Pani 2016  fot. H. Hejduk

Tradycja w Pogorzeli nie upada. 2 lipca, o 7.30 grupa 57 pielgrzymów poszła do sanktarium na Zdzieżu, by swe troski zawierzyć Boreckiej Pani.

Pątnikom towarzyszył wikariusz pogorzelskiej parafii ks. Damian Skoniecki.

Tu znajdziesz zdjęcia z pielgrzymki służb mundurowych

Obecność pogorzelskich pielgrzymów w boreckim sanktuarium szczególnie zaakcentował kustosz ks.Daniel Litkowski.

Witam pielgrzymów z pogorzelskiej parafii, tak bardzo zaprzyjaźnionej z naszą parafią. Kiedy w XVI wieku, tutaj w Borku klucz dzierżyli kalwini i zabronili odprawiać nabożeństw, podobnie w Pogorzeli był kalwin, który zabronił odprawiać nabożeństw, to raz w roku parafianie z Pogorzeli mogli przybywać do sanktuarium i wtedy proboszcz ich  chrzcił. Tylko wtedy była taka mozliwość. Także odczuwam jakąś taką szczególną więź, bliskość duchową, bo swoje korzenie wiary macie właśnie tutaj, w sanktuarium Matki Najświętszej na Zdzieżu - mówił ks. Daniel Litkowski 

 

Tutaj znajdziesz zdjęcia z głównej uroczystości

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Per Pedes
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Szkoda, że nasi pielgrzymi nie pomyśleli o tym, żeby się ,,podpisać'', tzn. żeby sprawić sobie jakąś fajną tabliczkę z napisem, np. PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W POGORZELI. Nie byliby wtedy anonimowi;-) Taką myśl podsuwam, może w przyszłym roku zrealizują mój pomysł. Pozdrowienia dla wszystkich pielgrzymów z Pogorzeli!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji