Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Z wiatrem 10 kilometrów po ulicach Gostynia

› Sport i rekreacja ponad rok temu    19.04.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
W biegu Nasza Dycha Gostyń 2015 wystartowało blisko 600 osóbW biegu Nasza Dycha Gostyń 2015 wystartowało blisko 600 osób fot. A. Fajczyk

- Pogoda idealna, jeśli chodzi o temperaturę - mówili zawodnicy, którzy wystartowali dziś w biegu Nasza Dycha 2015 w Gostyniu. - Silne porywy wiatru przeszkadzały, szczególnie na odcinkach, na których trzeba było biec pod wiatr - dodawali. Ale wszyscy z grupy, liczącej blisko 600 osób, dotarli do mety. Pokonali 10 km i mają za sobą udział w kolejnych zmaganiach z cyklu Nasza Dycha.

Z powiatu gostyńskiego do udziału w biegu zapisało się w sumie 189 osób, ale dotarli także goście z Poznania, Swarzędza, Leszna, Dolska, Śremu, Kościana i Rawicza. Na linii startu stanęli również reprezentanci Ukrainy i Kenii. Co ostatni nie pozwolili wygrać faworytowi dzisiejszych zmagań w biegu na 10 kilometrów - Adamowi Nowickiemu (30:14 min. - trzeci na mecie). Do startu zawodnikom "wystrzelili" burmistrz Gostynia Jerzy Kulak i senator RP Marian Poślednik. Wśród biegaczy znalazł się m.in. gostyński starosta Robert Marcinkowski. Przyznał, że podczas dzisiejszych zmagań osiągnął prywatny sukces, bo ustanowił swój rekord życiowy - przybiegł na metę z czasem 46,01 minut. A medal, który - jak wszyscy - otrzymał po zakończeniu biegu, zadedykował swojej rodzinie. - Nie jest ważne miejsce, ważna jest przyjemność z biegania i to, że możemy wszystkim mieszkańcom powiatu gostyńskiego dać przykład, że zwykli ludzie, którzy na co dzień pracują w firmach, instytucjach, biurach, mogą też propagować zdrowy tryb życia i po prostu biegać - powiedział. Włodarz powiatu przyznał, że bardzo lubi ten rodzaj treningu i stara się raz w tygodniu przebiec 10 km trasami, prowadzącymi po gostyńskiej ziemi.

Najstarszym zawodnikiem, który dziś wziął udział w gostyńskim biegu Nasza Dycha jest Michał Szkudlarek z Przysieki Polskiej, który ma 82 lata. Z kolei wśród kobiet najstarszą i bardzo wysportowaną okazała się Anna Małecka z Kamieńca, która w tym roku ukończy 60 lat. Niestety, wśród biegaczy nie pojawiła się zapowiadana Agnieszka Janasiak - polska lekkoatletka, specjalistka od długich dystansów, srebrna medalistka mistrzostw Polski w maratonie (Dębno 2009). Na start w dzisiejszych zawodach nie pozwoliła jej kontuzja.

Głównym organizatorem II biegu Nasza Dycha Gostyń 2015 było Gostyńskie Towarzystwo Sportowe Citius.

W ramach biegu Nasza Dycha w Gostyniu dziś odbyły się również I Mistrzostwa Pracowników Pomocy Społecznej w Biegu na 1500 m.
 

Wyniki

I miejsce - David Kiprono Metto - 29:35 min

II - Gilbert Kipgoskei 29:37 min

III - Adam Nowicki 30:14 min

Zobacz, jak mali rowerzyści spędzili majówkę na kartodromie

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ MiS
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Brawa dla Organizatorów! Taka impreza może być co miesiąc!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji