Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Za 14 zwrotek wygrali 50 biletów. Na „Smoczyka” wchodzą za darmo

› Społeczeństwo 11 miesięcy temu    7.08.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Krajewice. Sołectwo wzięło udział w konkursie, wygrało bilety na mecz żużlowy, bo spodobała się piosenka, napisana przez Agnieszkę PoślednikKrajewice. Sołectwo wzięło udział w konkursie, wygrało bilety na mecz żużlowy, bo spodobała się piosenka, napisana przez Agnieszkę Poślednik fot. A. Fajczyk

Mieszkańcy Krajewic, zwłaszcza młodzież wiedzą już, jak i gdzie spędzą piątkowe popołudnie. Na leszczyńskim „Smoczyku”, obowiązkowo ubrani w biało-niebieskie barwy, będą razem oglądać żużlowy mecz Fogo Unia Leszno – Get Well Toruń. Wszystko dzięki temu, że wygrali konkurs.

Sołectwo Krajewice - dzięki Marcie Tórz - szefowej Koła Gospodyń Wiejskich - wzięło udział w konkursie organizowanym przez klub żużlowy FOGO Unia Leszno.

- Ogłoszenie o konkursie znalazłam przypadkowo w internecie, przeczytałam regulamin. Wraz z koleżanką uznałyśmy, że warto coś zainicjować w wiosce - przyznała Marta Tórz. Spodobała się nagroda - można było wygrać 50 wejściówek na mecz leszczyńskich żużlowców.

- Stwierdziłyśmy, że jest atrakcyjna - bilety na mecz leszczyńskiego klubu żużlowego, znanego i cenionego w Krajewicach to jest coś - dodała szefowa KGW Krajewice. Stwierdziła, że bilety mogą być świetną nagrodą, czymś w rodzaju podziękowania dla dzieciaków i młodzieży za pomoc i wsparcie przy organizacji dożynek.

Aby nagrodę otrzymać, trzeba było spełnić jeden warunek. Należało wymyślić piosenkę, wiersz, zabawny tekst, hasło lub wykonać pracę plastyczną i przesłać na adres e-mailowy klubu Unia Leszno. Tegoroczna maturzystka - Agnieszka Poślednik (wspierana przez koleżankę i kolegę) wymyśliła utwór o leszczyńskich żużlowcach.

- Siedemnastokrotni mistrzowie są górą, przed swoimi rywalami pędzą niczym furą. Naszymi barwami są biały, niebieski. znamy te kolory - piękny znak królewski - można usłyszeć w piosence, która zachwyciła organizatorów konkursu i dzięki temu Krajewice wygrały konkurs.

- Pod koniec sezonu - zarazem konkursu - kiedy ogłosiliśmy, że to już ostatni mecz Unii Leszno, to zgłoszeń było sporo. Ale urzekła nas piosenka z Krajewic - wyjaśniła Aneta Nowak, odpowiedzialna za marketing w Unii Leszno. - Głównie te konkursy mają na celu zintegrować ludzi, grupy, które się utworzyły. I w tym przypadku Krajewice wydawały nam się wioską, gdzie są zgrani mieszkańcy, którzy bardzo chcą przyjechać. Postawiliśmy na to sołectwo - dodała. 

    Dziś do wioski zawitał niebieski byczek - maskotka klubu FOGO Unia Leszno, aby rozdać bilety. W Krajewicach fanów żużlowych rozgrywek jest sporo i przygotowali powitanie gości, jak należy. Młode dziewczyny z wioski zaśpiewały piosenkę napisaną na cześć Unii Leszno. Można było sobie robić zdjęcia z byczkiem, czym zachwycone były głównie dzieci.
    Jak poinformował sołtys Tomasz Ratajczak, bilety są praktycznie rozdysponowane. Otrzymały je przede wszystkim osoby, które bardzo aktywnie uczestniczą w życiu wioski, angażują się przy organizowaniu festynów i innych akcji. Bilety dostała też młodzież, zaangażowana w przygotowania do tegorocznych dożynek. - Kiedy otrzymaliśmy informację, że jesteśmy uczestnikami konkursu, założyłem sobie, że jeśli wygramy, to załatwię autobus. Wioska wygrała, słowa należało dotrzymać - i w piątek jedziemy na stadion Smoczyka autokarem - poinformował sołtys Tomasz Ratajczak.
O przestępczości w Gostyniu - dlaczego jesteśmy na 4 miejscu w kraju? - KLIK

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Do redakcji
  11 miesięcy temu 1
  Pytanie nie do tego artykułu ale bardzo proszę o odpowiedz ,kiedy będzie ogłoszenie konkursu jaka potrawa zwyciężyła w głosowaniu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji