Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Za takie pieniądze wszystkie będą markowe

› Kultura i Rozrywka 9 dni temu    25.06.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 11 / 91%
A A A
Poniec. Wznowione niedawno próby ponieccy muzycy już wkrótce będą mogli przeprowadzać z wykorzystaniem nowych instrumentówPoniec. Wznowione niedawno próby ponieccy muzycy już wkrótce będą mogli przeprowadzać z wykorzystaniem nowych instrumentów fot. Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Poniecu

Już mogą zacierać ręce ponieccy muzycy. W ramach Programu Infrastruktura Domów Kultury 2020 gminnym instytucjom udało się pozyskać znaczne dofinansowanie na zakup instrumentów dla Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Poniecu.

Miejscowe centrum kultury podpisało z ministerstwem kultury umowę na kwotę 80 tys. złotych. Całkowity koszt realizacji zadania wyniesie ponad 100 tys. zł.

 - Cała suma będzie przeznaczona na zakup 13 instrumentów - mówi Wiktor Bąk, kapelmistrz ponieckiej orkiestry.

Kierownictwo kapeli chce markowego ujednolicenia "parku muzycznego" tak, aby wszyscy grali na instrumentach jednego producenta. Dlatego m.in. waltornie, saksofony czy puzony, które w przyszłym tygodniu powinny trafić do rąk członków orkiestry dostarczy firma Yamaha. Poza tym, nowoczesny sprzęt jest potrzebny uczniom, którzy w coraz większej liczbie dostają się do szkół muzycznych i kapelmistrzostwo chce im zapewnić instrumentarium na miarę oczekiwań.

Więcej czytaj w kolejnym wydaniu "Życia Gostynia".

Zobacz także: ruszyły zapisy na zawody pływackie

 

+ 10 głosów: 11 (91%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ ...
  9 dni temu ocena: 100%  2
  Brawo! Ogromne gratulacje!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Fan
  9 dni temu ocena: 100%  1
  I znów świetna robota w Poniecu! Brawo, brawo! Serce się raduje :-)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji