Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Za wszystkie nie: nie chce mi się, nie mam czasu...

› Społeczeństwo› Religia ponad rok temu    18.03.2016
Hanna Hejduk
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Pogorzela. Miejska Droga Krzyżowa 2016Pogorzela. Miejska Droga Krzyżowa 2016 fot. H. Hejduk

Tegoroczną Drogę Krzyżową w Pogorzeli prowadził ks. wikariusz Damian Skoniecki. Krzyż nieśli ministranci przy wsparciu szafarza. Na całej trasie młodzież prezentowała namalowane stacje drogi krzyżowej, które wypożyczyła wieś Łukaszew. 

Pięknych, wzruszających rozważań ks. Damiana z uwagą wysłuchiwali wierni.

Rozważanie przy IV stacji

Ile było takich sytuacji w moim życiu, gdy ktoś próbował trochę przymusić mnie do miłosierdzia... Gdy ktoś próbował przymusić mnie do dobrego uczynku, a ja powiedziałem nie. I nie dlatego, że byłem zajęty, i nie dlatego że były ważne rzeczy,  ale dlatego, że mi się nie chciało. Za zaniedbane dobro, które leży gdzieś niedomknięte,  za niespełnione miłosierdzie wobec innych za lenistwo i pychę, które też są na tym drzewie, które dźwiga Chrystus... Za wszystkie nie: nie chce mi się, nie mam czasu, nie mam ochoty, jestem zmęczony, dajcie mi spokój, to nie moja sprawa, to nie moje życie...  Z serca Cię Boże przepraszam.  Daj mi jeszcze szansę i okazję bym mógł dźwignąć i pomóc komuś w niesieniu krzyża...

 

Zobacz jak wyglądała Droga Krzyżowa w Pępowie

Sprawdź, jak wyglądała Miejska Droga Krzyżowa w Gostyniu KLIK

oraz poniecka Droga Krzyżowa ulicami miasta

Weź udział w Biegu do Pustego Grobu - KLIK

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Edwart
ponad rok temu ocena: 100%  1
Dobrze, że ks. Damian był sam. Proboszcz powinien dawać częściej wikariuszowi więcej swobody. Jak sam prowadził drogę krzyżową, od razu rozwinął skrzydła:-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji