Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Zabrakło trochę emocji i radości

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    16.06.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 5 / 80%
A A A
Gostyń. Danka Czesiak (z prawej) wygrała tegoroczną Galę Piosenki Przedszkolnej w GostyniuGostyń. Danka Czesiak (z prawej) wygrała tegoroczną Galę Piosenki Przedszkolnej w Gostyniu fot. A. Fajczyk

Danka Czesiak wygrała tegoroczną Galę Piosenki Przedszkolnej w Gostyniu. Pokonała 29 konkurentów, którzy zaprezentowali się na scenie w parku miejskim. Dzieci biorące udział w konkursie, zorganizowanym przez GOK „Hutnik”, reprezentowały przedszkola publiczne i niepubliczne z gminy Gostyń. - Mniej było emocji i szczerej radości w występach - powiedziała Ewa Kuśnierek, przewodnicząca jury.

Podczas gali w parku przy ul. Strzeleckiej w Gostyniu stanęły dmuchańce, w których dzieci mogły szaleć do woli. Przygotowano miejsce, gdzie instruktorzy ośrodka kultury prowadzili warsztaty plastyczne. W tym roku z papierowej tuby wykonywano super bohaterów, zwierzątka i inne stwory. Uczestnicy mieli do dyspozycji kolorowe farby, klej i karton. Często maluchom pomagali rodzice. Dzieci malowały też na folii. Przygotowano wystawę prac uczestników ogniska plastycznego, podziwianą przez rodziców autorów pokazywanych rysunków czy obrazów.

Festiwal Kulinarny w Piaskach - jak popisały się panie z Kół Gospodyń Wiejskich w gm. Piaski - TUTAJ

Scena ożyła, kiedy prezentowały się przedszkolaki, śpiewając przygotowane utwory. Przyglądało im się jury w składzie: Ewa Kuśnierek jako przewodnicząca oraz Katarzyna Maliszewska - właścicielka szkoły Kamerton z Leszna i Justyna Juskowiak - wokalistka zespołu „Droga do”, która od września będzie prowadzić w GOK Hutnik sekcję wokalną. Oceniano czystość wykonania piosenki, intonację, poczucie rytmu i wczucie się w prezentowaną postać lub umiejętne zaprezentowanie charakteru piosenki. Wszystkie występujące dzieci, bardzo przejęte swoją rolą, otrzymywały ogromne oklaski od publiczności. Kiedy jury udało się na naradę, przerwę umiliły pokazy taneczne Studia Tańca Anima, działającego przy GOK Hutnik. - Jest to miejsce otwarte dla każdego, kto pragnie spróbować sił w dziedzinie tańca, rozwijać się lub kontynuować swoją taneczną przygodę - mówiła Honorata Jankowiak z GOK Hutnik. Publiczność mogła obejrzeć najlepsze układy taneczne, zaprezentowane w grupach, duetach i solówkach.

Natasza lubi taekwondo i zdobywa medale  na zawodach - TUTAJ

Podczas Gali Piosenki Przedszkolnej 2019 najlepiej zaśpiewała Danuta Czesiak, II miejsce zajęła Weronika Chuda, a na III miejsce według jury zasłużył Wojtek Święcicki. Ewa Kuśnierek, przewodniczący jury przyznała, że dzieci śpiewały bardzo ładnie, zabawnie, ale zaznaczyła, że małym solistom trochę zabrakło emocji, zwłaszcza radości w wykonywaniu piosenek.

- Z koleżankami z jury zaobserwowałyśmy, że przedszkolaki bardziej skupiają się na tym, żeby zaśpiewać tekst, żeby dobrze wyśpiewać słowa piosenki. Sądzę, że czasem lepiej, aby piosenka była łatwiejsza, ale żeby dzieci mogły dać z siebie więcej emocji - powiedziała Ewa Kuśnierek.

Dodała, że w przyszłości instruktorzy przygotowujący małych solistów, powinni zwrócić uwagę na dobór repertuaru, aby nie był zbyt trudny, żeby dzieci skupiały się bardziej na radości ze śpiewania, na emocjach, a nie na tym, żeby dobrze wypowiedzieć trudny tekst.

- Oceniam występy przedszkolaków podczas gali już od kilku lat i zdarzało się, że dzieci miały więcej strojów przygotowanych, miały kolorowe inscenizacje. Były przebrane za bohaterów piosenki, którą śpiewają. Dziś było mało kolorowo i to jakoś tak w nas uderzyło - stwierdziła przewodnicząca jury.
 

O hakerach, którzy weszli na konto - jak nie dać się oszukać "na blika" - KLIK

+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ 1234
  ponad rok temu ocena: 67%  1
  20 lat ten przegląd, to się już przejadło.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji