Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Zadowolone z naboru. Mają nowe dziewczyny

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    7.10.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 67%
A A A
Gostyń. W sobotę odbył się casting do zespołu Mażoretki Big-BangGostyń. W sobotę odbył się casting do zespołu Mażoretki Big-Bang fot. A. Fajczyk

- Mamy około 30 nowych dziewczyn, to całkiem sporo - mówi instruktorka Karina Altman, zadowolona z przebiegu naboru do grupy gostyńskich Mażoretek "Big-Bang", który został ogłoszony kilka tygodni temu. 6 października zainteresowani rodzice mieli okazję przyprowadzić dziewczynki na pokazowe zajęcia i casting. W sobotnie przedpołudnie dziewczęta, tańczące z pałeczkami, pomponami, opanowały salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyniu.

Trenerki Pola Walinowicz i Karina Altman, wraz z dziewczętami, tańczącymi w Mażoretkach Big-Bang przygotowały show, aby zaprezentować grupę juniorską. Później przeprowadzono kilka ćwiczeń z dziećmi, w których uwzględniono podstawy marsza, rozciąganie, podstawy tańca i pozycje baletowe. - Kilkuletnie dziewczyny świetnie sobie radziły, szybko łapały kroki i poszczególne elementy marszu z pomponami czy pałeczką - mówiła zadowolona instruktorka Pola Walinowicz.

Po spotkaniu organizacyjnym z rodzicami zaprezentowano wspólny układ mażoretek oraz chętnych do treningów w Big-Bang, w tańcu zwanym „belgijką”. Grupa Mażoretki „Big-Bang” powstała we wrześniu 2012 r. z inicjatywy Kariny Altman i Małgorzaty Budzińskiej, a także zarządu Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń oraz władz miasta. Od tej pory występy dziewczyn możemy podziwiać podczas lokalnych imprez. W zespole jest kila grup wiekowych: minikadetki (5-6 lat), kadetki (7-10 lat), juniorki (11-14 lat), seniorki (powyżej 15 lat).

- Nie żałuję czasu, który poświęcam na ćwiczenia. Dzięki temu, po szkole, w wolnym czasie mogę się odstresować po zajęciach w szkole, po ciężkim dniu. Sprawia mi to wiele przyjemności - mówi 14-letnia Zosia. Zapewnia, że lubi też przychodzić na treningi młodszych koleżanek. - Lubię im pomagać, podpowiadać przy różnych układach i starać się nauczyć nowych rzeczy - przekonuje Zosia.

Dziewczyny zdobywają nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach. Podczas ostatniego ogólnopolskiego konkursu mażoretek we Wronkach kilka razy dziewczyny stawały na podium. - Podoba nam się to, że możemy spędzać ze sobą czas. Lubimy ćwiczyć i ciężko pracować. Wspomnienia z różnych wyjazdów, energia, która tryska z nas, kiedy wchodzimy na scenę - to wszystko jest super - zapewniają gostyńskie mażoretki. Do sobotniego naboru zgłosiły dziewczęta w wieku od 5 do 13 lat. - Podzieliłyśmy je na trzy grupy wiekowe, ale docelowo utworzone będą dwie grupy taneczne. Niewykluczone, że ktoś jeszcze dojdzie, bo padały pytania: czy siostra jeszcze może dołączyć. Myślę, że potrzebujemy chwili na organizację, ale jestem bardzo zadowolona. To jeden z większych castingów od momentu, kiedy zaczęłyśmy pracę - mówi Karina Altman, trenerka Big Bang.

Instruktorki zamierzają wpajać dziewczynkom pasję do tańca. Casting został zorganizowany z projektu pn. Gostyń stolica tańca mażoretkowego. Na ten cel grupa Big-Bang otrzymała środki z PGS w wysokości 3 000 zł. Z tych pieniędzy zostały uszyte stroje (wymyślone przez trenerkę prowadzącą), w których dziewczyny zaprezentowały się podczas castingu.

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!