Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Zaje-dobry koncert. Finał Ligi Mistrzów wysiada

› Aktualności ponad rok temu    2.06.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 15 ocen 5 / 80%
A A A
Gostyń. Koncert Kult podczas Dni Gostynia 2019Gostyń. Koncert Kult podczas Dni Gostynia 2019 fot. A. Fajczyk

Kiedy na scenę wychodzi Kazik Staszewski ze swoją KULT-ową ekipą nic mówić nie trzeba. Wystarczy reakcja publiczności. A wczoraj, jak tylko padły słowa „Dobry wieczór Gostyń”, wybuchła euforia. A po koncercie zadowoleni fani szczerze mówili - Dali radę!

Kiedy skończyła grać grupa Akurat - czytaj TUTAJ, która zaserwowała trochę muzyki reggae trochę punk rocka i pop, publiczność częściowo się zmieniła, rozgrzani zostali. Miało być rockowo. Za sceną czaiła się legenda polskiego rocka - zespół KULT.

- Przed występem tej kapeli nie trzeba specjalnie nikogo mobilizować. To jest zespół, który od kilku lat chcieliśmy zaprosić do naszego miasta. Zawsze coś nam się nie składało. Pierwsze podejście „pod Kult” za czasów mojej pracy w Hutniku pamiętam w 2014 r. Od tego czasu próbowaliśmy się spotkać i w końcu się udało. To jest jeden z największych zespołów rockowych w historii polskiej muzyki. Poza tym artysta - sam Kazik nigdy nie zboczył ze słusznie wybranej ścieżki. Ekipa nigdy nie angażowała się w politykę, w komercję. Idą prosto, jak sami śpiewają. Mówią bezpośrednio to, co myślą - tak kilka dni temu tłumaczył Tomasz Barton wybór tegorocznej gwiazdy Dni Gostynia.


Już w czasie przygotowań technicznych do koncertu KULTU, z widowni dało się słyszeć komentarze i westchnienia: za chwilę będą! już niedługo! widzę ich! - Mamo, chyba jest mój ulubiony gitarzysta. Zaraz wyjdzie, zaraz go zobaczę - mówiła jedna z młodych dziewczyn, ubrana w czarne glany.

A później widownia przeżyła koncert, „jakiego dawno w Gostyniu nie było”, długi, odjazdowy, z pełną mocą. Kazik (powiedzieć, że idol to jakby nic nie powiedzieć - jak napisał Tomasz Barton na fb) wraz z kapelą dali z siebie wszystko, aby fani byli zadowoleni. A ci dali się porwać - początkowo spokojnie („Amnezja”), a później szaleli przy takich hitach, jak „Celina”, „General Ferreira”, Anarchia, Gdy nie ma dzieci, Dziewczyna bez zęba na przedzie, Prosto, Arahija. Słowa ich niektórych piosenek zdają się być wciąż aktualne.

Podczas występu bawili się fani rocka z Leszna, Jarocina, Kościana, Chojnic i wielu innych rejonów Polski. - Jest świetnie. Bardzo nam się podoba. W Kościanie też obchodzimy święto miasta, ale takich koncertów nie mamy - mówili mieszkańcy sąsiedniego powiatu.

Kiedy Kult skończył grać, widownia odwróciła się w stronę Góry Zamkowej. Pierwszy dzień obchodów święta miasta zakończył kilkunastominutowy wybuchowy pokaz - niebo nad miastem rozświetliły fajerwerki i sztuczne ognie, „tańczące” do muzyki.

Uczestnicy imprezy komentowali koncert, płynęły też podziękowania dla organizatorów: gminy Gostyń i ekipy GOK Hutnik. - Zaje-dobry koncert! Dziękujemy, chcemy więcej! - napisali internauci. Byli mieszkańcy, którzy wspominali energetyczny, trzygodzinny występ Kazika w gostyńskim parku miejskim, w PDK-u sprzed lat. - Mógłbym wiele napisać, ale po co? Nawet finał Ligi Mistrzów wysiada - stwierdził na swoim facebooku gostyński starosta Robert Marcinkowski późną nocą.

O Festiwalu Kolorów w Gostyniu - KLIK

+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (15)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Srronny
  ponad rok temu ocena: 100%  15
  Tysiące? Chyba u ciebie pod chatą.. Dokładnie rok temu można było mówić o tysiącach A w tym roku to jakaś żenada
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nn
  ponad rok temu ocena: 0%  14
  spójrz na zdjęcie zamiast hejtować bez sesnu
  ~ Gostyn
  ponad rok temu ocena: 100%  13
  Koncert okej.. Ale jakim kosztem ? Pustek w jeden dzień w roku w święto miasta?.. Gostyniacy woleli wyjeżdzać do sąsiednich miast na ich zaplanowany program niz przyjść tutaj to chyba musi dbać komuś do myślenia.. W tym roku w ciągu 2 dni nie było tyle osób co rok temu w południe w dni Gostynia. Stara Krobia była bardziej oblegana niz kartodrom
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ VV
  ponad rok temu ocena: 0%  12
  Pustkę to chyba masz w głowie . W Dniach Gostynia brały udział tysiące ludzi. Skoro sam nie byłeś (bo nie wiesz) pooglądaj zdjęcia.
  ~ mega
  ponad rok temu ocena: 50%  11
  Pokaz fajerwerków był po prostu MEGA. I tak powinno być co roku. Wszyscy dokoła mnie byli zachwyceni. Setki ludzi na rynku po zakończeniu imprezy właśnie to zapamiętało najbardziej. Niektórzy przyjechali go Gostynia tylko po to by po raz kolejny zobaczyć taki niezwykły show. Szacun.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ olka
  ponad rok temu ocena: 50%  10
  tylko fajerwerki nie na miejscu ,ale każdy robi to co lubi ... wszędzie się od tego odchodzi a u nas buch... w trosce o ludzi i zwierzęta :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ olka
  ponad rok temu ocena: 50%  9
  Minus za petardy . Szkoda ,że nasze miasto zafundowało to ludziom i zwierzętom ... ale każdy robi to , co lubi....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do leszka
  ponad rok temu ocena: 50%  8
  Leszek założę się że balujesz dzisiaj na Teresie Werner
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ danka24h
  ponad rok temu ocena: 100%  7
  nie oszukujmy się te czasy w Gostyniu zanikły.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Żal
  ponad rok temu ocena: 50%  6
  Jakość popracujcie albo w ogóle nic nie dodawajcie .wstyd.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dym
  ponad rok temu 5
  Dymowy ze sceny nie ominiesz
  ~ Muzyka
  ponad rok temu ocena: 83%  4
  Byli ci którzy nie chcieli słyszeć piosenek puszczanych z playbacku przez 40 minut. Przyszli ci którzy chcieli usłyszeć i zobaczyć prawdziwy koncert. Brawo.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ leszek
  ponad rok temu ocena: 11%  3
  Zaje.. koncert? Lepszy niż liga mistrzów. Ile było tych widzów bo z tego c o widać mało a na disco polo nie szło się usiąść na górze zamkowej tak ciasno.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dan
  ponad rok temu ocena: 25%  2
  Leszek nigdy tego nie zrozumiesz
  ~ Aaaa
  ponad rok temu ocena: 50%  1
  Ludzie mają większe potrzeby niż disco polo.