Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Aris
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Zakażeni nauczyciele w dwóch szkołach. Rodzice oburzeni decyzją dyrektora sanepidu

› Społeczeństwo miesiąc temu    11.10.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 75 ocen 7 / 100%
A A A
Pępowo. Koronawirusa wykryto u jednej z nauczycielek Szkoły Podstawowej w PępowiePępowo. Koronawirusa wykryto u jednej z nauczycielek Szkoły Podstawowej w Pępowie fot. arch. portalu/A. Twardowska

Mamy w powiecie gostyńskim dwie kolejne szkoły, w których wykryto koronawirusa. Tym razem wyniki testów na obecność Sars-Cov-2 okazały się pozytywne dla nauczycieli placówek w Piaskach i Pępowie. Jak widać koronawirus nie zwalnia, także w Polsce. Ale na razie sposób funkcjonowania szkół nie zostanie przeformułowany. - Dziś nie widzimy konieczności, żeby wprowadzić obowiązek nauki w trybie zdalnym - powiedział wczoraj na konferencji prasowej premier RP Mateusz Morawiecki.

Piaski - kwarantanna na finiszu

R E K L A M ABolsius Podstrona

Na fanpage’u gminy Piaski wczoraj ukazał się komunikat, że w związku z pozytywnym wynikiem badania na obecność koronawirusa u pracownika Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi w Piaskach, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu podjął decyzję o przejściu na kwarantannę 61 uczniów szkoły oraz 2 nauczycieli. Kwarantanna domowa dla części uczniów trwała do niedzieli (11.10), dla innych została przedłużona do poniedziałku (12.10).

- Jeden nauczyciel miał lekcje ostatni raz w czwartek, 1 października. Ci uczniowie, którzy mieli z nim kontakt mają do niedzieli kwarantannę i w poniedziałek idą do szkoły. A drugi był w szkole 2 października, więc jest ta izolacja przedłużona do poniedziałku. I dla tych uczniów zostanie wprowadzone nauczanie zdalne. Długość kwarantanny wyznacza sanepid i o tym decyduje. A my dla tej grupy organizujemy lekcje zdalne - wyjaśnia Andrzej Konieczny, sekretarz gm. Piaski.

 

Pępowo - kwarantanna się rozpoczyna

W niedzielę informacje o przejściu na kwarantannę otrzymali rodzice jednej z młodszych klas w Szkole Podstawowej w Pępowie. Na Covid-19 zachorowała wychowawczyni. Kwarantanną objętych zostało 21 uczniów oraz ich rodzice - do 18 października włącznie. Niektórzy rodzice są jednak zbulwersowani podejściem do sprawy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Obawiają się, że sposób w jaki rozwiązał problem z zakażeniem może przyczynić się do jeszcze większego rozprzestrzenienia się koronawirusa.

- Podjęto decyzję, że my jako rodzice, którzy nie mieli żadnego kontaktu z zakażoną nauczycielką mamy być na kwarantannie. Szanujemy to, dzieci wróciły ze szkoły, miały kontakt i takie są procedury. Ale przecież wychowawczyni miała kontakt z innymi pracownikami w pokoju nauczycielskim. Dlaczego więc tylko rodzice i uczniowie mają być na kwarantannie. A co z pozostałymi nauczycielami? Dlaczego oni nadal mogą pracować? A co jeśli są zakażeni? I mają uczyć w pozostałych klasach? - pyta oburzony rodzic dzieci z Pępowa.

I podaje własną propozycję rozwiązania. Według niego „podstawówka” w Pępowie powinna być zamknięta na dwa dni. W tym czasie można zdezynfekować sale i zrobić wymazy wszystkim nauczycielom. Jeśli żaden nie otrzyma pozytywnego wyniku testów, "podstawówka" będzie mogła funkcjonować normalnie.

- To rozwiązanie obecne jest nieodpowiedzialne. Za tydzień być może znowu pójdziemy na kwarantannę, bo okaże się, ze inny nauczyciel ma koronawirusa. Szkoła zamiata problem pod dywan, bo sanepidowi powiedziano, że chora wychowawczyni nie wchodziła do pokoju nauczycielskiego. A to jest nieprawda, bo nawet moje starsze dzieci twierdzą inaczej, są w stanie poświadczyć - mówi tata jednego z młodszych uczniów.

O tej sprawie będziemy informować na bieżąco w najbliższym numerze "Życia Gostynia"

Kiedy zdalne nauczanie w szkołach?

W ubiegłym tygodniu na wielu ogólnopolskich portalach informacyjnych pojawiały się wiadomości, że do polskich szkół ma wrócić nauka zdalna. Podawano nawet terminy. Dziennikarze RMF FM jeszcze dwa dni temu informowali (po nieoficjalnych ustaleniach), że nauka online została przygotowana na razie tylko dla najstarszych uczniów. Najpierw mieliby zostać nią objęci studenci, później uczniowie szkół średnich. Za to lekcje w podstawówkach miały jak najdłużej odbywać się w formie tradycyjnej. Na konferencji prasowej 10 października premier Morawiecki nie potwierdził tych pogłosek.

- Obecnie 98 procent szkół funkcjonuje w systemie stacjonarnym. I tylko niewielki procent funkcjonuje albo w systemie zdalnym, albo w hybrydowym. Ta strategia, którą zaproponowało ministerstwo edukacji w sierpniu na razie zdaje egzamin w bardzo trudnym okresie - podkreślił szef rady ministrów.
 

Wskazywał, że tryb nauki zdalnej nie odbywa się bez żadnych kosztów społecznych.

- Słyszymy wyraźnie od psychologów, psychiatrów, że są bardzo poważne uszczerbki na zdrowiu, również psychicznym w sytuacji długotrwałej izolacji. Dlatego dzisiaj szukamy i znajdujemy rozwiązania, hybrydowe - mieszane, które pozwalają uczyć zdalnie w tych szkołach, w których dochodzi do szerokiego rozprzestrzeniania się Covid-19. Chcemy w możliwie wysokim stopniu utrzymać normalne funkcjonowanie społeczeństwa - zapowiedział premier.

Rząd po długiej dyskusji z epidemiologami uważa, że utrzymanie obecnego stanu w systemie edukacji jest właściwe.

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (75)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ izi
miesiąc temu ocena: 0%  75
Jak widac jeden z rodzicow chyba mial racje.A mozna bylo temu zapobiec juz tydzien temu-Ale nie bo"TAKIE SA PROCEDURY"Kolejny nauczyciel zakazony...MASAKRA!!! A teraz szkola zamiast normalnie funkcjonowac,niepotrzebnie musi przejsc na zdalne nauczanie w klasach 4-8. BRAK SLOW...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ izi
miesiąc temu ocena: 67%  74
Ech,wychowawczyni niczemu nie jest winna-ale dyrekcja szkoly faktycznie mogla podjac jakies kroki od.tej calej sprawy-COVID istnieje naprawde-mogli faktycznie zamknac szkole na 2 dni,mogli zrobic testy pozostalym nauczycielom i wszystko bylo by OK.No i pewnie ta czla sprawa byla by juz dzis zamknieta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ izi
miesiąc temu ocena: 100%  73
Faktycznie,to nic takiego zrobic testy nauczycielom no i wszystko bylo by OK. Czy to tak trudno,aby zapobiec bezpieczenstwu nauczycieli,ich rodzin,dzieci i ich rodzicow???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ania
miesiąc temu ocena: 100%  72
Kochani,ktos pewnie zle zrozumial artykulu... Nikt nie ma zalu do wychowawczyni,ktora ma pozytywny wynik covid19,Rozumiemy,ze to moglo spotkac kazdego z nas...Zyczymy jej zdrowia i szybkiego powrotu do szkoly.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qstxz
miesiąc temu ocena: 75%  71
Jak rodzicą się nie podoba to mają wybór mogą posyłać dziecko do innej szkoły. Nikt nikogo nie zmusza. WSZĘDZIE DOBRZE TAM GDZIE NAS NIE MA!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kamil
miesiąc temu ocena: 83%  70
ZGODNIE Z INFORMACJĄ MEN DYREKTOR SZKOLY NIE MUSI INFORMOWAC WSZYSTKICH RODZICÓW O KWARANTANNIE UCZNIOW CZY NAUCZYCIELI, ROWNIEZ O ZAKAZENIU. TYLE W TEMACIE.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aniaSZ
miesiąc temu ocena: 50%  69
PROSZE-PROSZE!!! SZKOLA,TERAZ GMINA-ZA CHWILE POL GMINY PEPOWO BEDZIE NA KWARANTANNIE. I NIC SIE Z TYM NIE ROBI-WSZYSTKO JEST OK.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
miesiąc temu ocena: 75%  68
W Pepowie dzialki sa drogie, mieszkania sa drogie, bo niby taka piekna, rozwijająca się miejscowość... piękna może jest, ale czytając komentarze, to nie chciałabym tam mieszkać... i nie piszę tu o szkole... nienawiść i chamstwo...
~ Hyh!
miesiąc temu ocena: 67%  67
Droga Dyrekcjo proszę się zająć sprawami istotnymi a nie na portalu komentować!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SEBA
miesiąc temu ocena: 71%  66
Gdzie tu mowa o nienawiści. Walkę rodziców o prawa ich dzieci nazywa się nienawiścią? Proszę nas nie obrażać, bo mamy prawo do własnego zdania na temat szkoły w Pępowie. Próba uciszania nas w taki sposób jest bardzo złym pomysłem. Wszyscy wiemy komu zależy na zakończeniu tej dyskusji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kiki
miesiąc temu ocena: 45%  65
Tak to czytam i stwierdzam jacy ludzie są zawistni i nienormalni w naszej gminie. Nieuki!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 000ffhbc
miesiąc temu ocena: 67%  64
Fakt ten komentarzach napewno poleciał ze strony szkoły!!! Brawo!! Godne pochwały!
~ Rodzic
miesiąc temu ocena: 83%  63
Odp. do Ali (dzisiaj 07.35) Wydarzenia miały miejsce w ubiegłym tygodniu, a szkoła napisała wiadomość na librusie dopiero w poniedziałek tuż przed godz. 10, po wielu interwencjach rodziców i artykule w gostynska.pl. W czasie pandemii tak ważne informacje przekazuje się rodzicom natychmiast, nawet w czasie kiedy są dni wolne od nauki. Choroba nie ma dni wolnych. Milczenie ze strony dyrektora oznacza brak reakcji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 007 Marcin
miesiąc temu ocena: 70%  62
Chętnie skorzystam i również opiszę historie swojej córki!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Głos na zmiany
miesiąc temu ocena: 68%  61
No to zgłaszajmy do Kuratorium Oświaty w Poznaniu adres e-mail: kancelaria@ko.poznań. pl. Poprośmy o kontrolę. Każdy rodzic może to zgłosić nawet anonimowo. Ważne aby podać dane szkoły jakiej sprawa dotyczy. Zgłoszenia tylu rodzicow potraktują poważnie i tym się zajmą. Każdy rodzic ma prawo napisać skargę. Niech usłyszą siłę naszego głosu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic -01
miesiąc temu ocena: 67%  60
Wysyłam swój głos i opowiem swoją historię o tej szkole.
~ 007 Marcin
miesiąc temu ocena: 75%  59
Jeżeli rodzice nie będą dopominać się o swoje to jedyne co usłyszymy to echo jak zwykle!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ania
miesiąc temu ocena: 83%  58
Najlepiej-nic nie mowic,nic nie pisac i sprawe zamiesc pod dywan... I wszystko jest OK.Tak wyglada podejscie dyrekcji szkoly i sanepidu w powiecie Gostynskim.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tom
miesiąc temu ocena: 60%  57
Czy my doczekamy sie odpowiedzi i odpowiedzialnoscii nie tylko ze strony szkoly ,ale sanepidu,ktory jest podmiotem odpowiedzialnym od.spraw dotyczacych koronawirusa w naszym powiecie???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ania
miesiąc temu ocena: 82%  56
Poruszmy ten temat dalej-bo tak byc nie moze!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tom
miesiąc temu ocena: 78%  55
No i racja!!! Dyrekcja szkoly nic,Sanepid tez nic-GDZIE TU JEST ODPOWIEDZIALNOSC ze strony sluzb-odnosnie ryzyka zachorowan u pozostalych nauczycieli no i naszych dzieci??? NIE ROBIA Z TYM NIC!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ania
miesiąc temu ocena: 78%  54
Pepowo nie jest pepkiem swiata-ta sprawe mozna rozwiazac.Wziasc sie konkretnie za cala dyrekcje naszej szkoly,ktora problem bagatelizuje no i sanepid,ktory w tej sprawie powinien zainterweniowac-a nie zrobil z tym doslownie nic.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kpina!!
miesiąc temu ocena: 73%  53
No tylko to układy układziki w sanepidzie widocznie też!
~ pawel
miesiąc temu ocena: 80%  52
Nic z tym nie robia,i maja to wszystko gdzies-Tak wyglada dyrekcja szkoly.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ania
miesiąc temu ocena: 82%  51
No i macie racje,ta sprawe trzeba poruszyc dalej-Dyrektor szkoly swiadomy kontaktem nauczycielki z pozostalymi nauczycielami NIC Z TYM NIE ROBI !!! Pozostali nauczyciele kontynuuja dalsze nauczanie i wszystko jest ok tak? A jaka pewnosc ma pani dyrektor,ze ktorys z nauczycieli tez nie jest zarazony??? Dlaczego nikt z dyrekcji nie wypowie sie oficjalnie na ten temat???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Głos na zmiany
miesiąc temu ocena: 85%  50
Szkoła w Pępowie jest wielkim zbiorem tajemnic okrytym zmową milczenia. Tu afera goni aferę: ukrywanie faktów, przemoc, awanse sprzątaczek na opiekunki dla dzieci, zatrudnianie tylko przez konekcje rodzinne, brak reakcji na problemy w szkole, zero informacji dla rodziców, brak wsparcia dla dzieci, promocja wybrańców i pupilków nauczycieli itd...Pozostali ucziowie i rodzice się nie liczą. Tu się liczą tylko układy i układziki. To jest towarzystwo wzajemnej adoracji. Dyrekcja nie panuje nad niczym. Czas na zmiany od góry po sam dół. Rodzice weźmy sprawy w swoje ręce. Kiedy jak nie teraz. Zacznijmy mówić co nam się nie podoba. Jeżeli nie będziemy mówić to znaczy, że wszystko jest w porządku, a przecież nie jest. Tylko rodzice mogą zawalczyć o prawa i bezpieczeństwo swoich dzieci. Nie bójcie się i zgłaszajcie wszystkie nieprawidłowości bo takich spraw jak ta będzie coraz więcej. Oddajcie na zmiany swój dotąd niesłyszalny głos w szkole. Nie uciszą nas wszystkich.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Onna
miesiąc temu ocena: 75%  49
Super cała prawda o szkole w Pępowie
~ Hih
miesiąc temu ocena: 75%  48
Prawda!!!!!!!!!!!!
~ ida
miesiąc temu ocena: 78%  47
Tak byc nie moze...!!! Rozpierducha,to malo powiedziane.. Rodzice w domach, a pozostali nauczyciele nadal ucza w szkole-jakby nigdy nic... TO JEST WIECEJ NIZ CHORE-Niech w koncu ktos sie za to wezmie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zuzi
miesiąc temu ocena: 89%  46
Macie raccje-skoro szkola nie potrafi poradzic sobie z taka sytuacja i sanepid tez,bo maja to wszystko gdzies-to faktycznie taka sprawe warto naglosnic dalej!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 0000
miesiąc temu ocena: 86%  45
Ta szkoła to z niczym sobie nie radzi!!
~ alis
miesiąc temu ocena: 75%  44
jak widac,ani dyrekcja,ani sanepid nie potrafia wypowiedziec sie oficjalnie w tej sprawie... WSZYSTKO JEST OK...???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
miesiąc temu 43
Oficjalne wypowiedzi organu prowadzącego i sanepidu w dzisiejszym numerze "Życia Gostynia"
~ halinka
miesiąc temu ocena: 88%  42
To faktycznie totalna nieodpowiedzialnosc ze strony szkoly jak i sanepidu-To oni sa od tego aby zadbac o zdrowie i bezpieczenstwo naszych dzieci-a jak widac nic sie z tym nie robi... Maja to gdzies...!!! SKANDAL!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alis
miesiąc temu ocena: 88%  41
Tak byc nie moze,ze rodzice na kwarantannie,a nauczyciele nadal moga uczyc i wszystko jest OK???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aha
miesiąc temu ocena: 30%  40
Ktoś nie wie jakie jest rozporządzenie, przecież wiadomo że rodzice nie mieli kontaktu z plusem, ALE MIESZKAJA Z OSOBA OBJETA KWARANTANNA, poza tym nieletnia! Więc jeśli jest ten sam adres to policja sprawdza ich wszystkich. Nauczyciele że sobą pewnie nie mieli dłuższego kontaktu niż 15 minut, i pewnie mają sam nadzor sanitarny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hh899
miesiąc temu ocena: 90%  39
Nic nie mają!!!! Szkoła funkcjonuje normalnie!!! I żadnego nadzoru nie ma bo ta Pani wchodziła i funkcjonowała innym korytarzami nie Bywał w pokoju nauczycielskim uczyła klasy widmo zero kontaktu z nikim przez 4 dni pracy w szkole!!! Takimi bajkami nakarmiono sanepid!!!!! Rozporządzenie Rozporządzeniem a fakty faktami !!!!!
~ izi
miesiąc temu ocena: 83%  38
My na kwarantannie-a pozostali nauczyciele nadal ucza,i nic sie z tym nie robi!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eda
miesiąc temu ocena: 89%  37
To co sie dzieje w Pepowskiej szkole,to naprawde jeden wielki cyrk!!! Dlaczego pozostali nauczyciele nie sa na kwarantannie???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jolka
miesiąc temu ocena: 88%  36
W czasie pandemii bezpieczeństwo, zdrowie i życie dzieci to najważniejsze zadanie szkoły i dlatego warto stanąć z otwarta przyłbicą i mieć własne zdanie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 87688
miesiąc temu ocena: 79%  35
Bo w Pępowie nie raczą nas informować .Rodzice są po za systemem wszystko trzeba dowiadywać się pocztą pantoflową bo wszystko jest zatajane przed rodzicami i uczniami . Pępowska szkoła niczym twierdza za murami ukrywa sporo tajemnic ..... czas zburzyć mury czas na zmiany niech ktoś w końcu będzie godnie traktował RODZICA I UCZNIA!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ala
miesiąc temu ocena: 33%  34
To nieprawda wszyscy rodzice uczniów dostali informacje na librusie.
~ ali54
miesiąc temu ocena: 92%  33
Ja rowniez nie pozostawie tej sprawy obojetnie! My siedzimy w domu na kwarantannie Bogu ducha winni jako rodzice,a majacy kontakt nauczyciele z zarazona covidem nauczycielka-nadal moga uczyc w szkole!!! GDZIE JEST DYREKCJA, GDZIE SANEPID??? Na Kwarantannie czy co???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aha
miesiąc temu ocena: 20%  32
Przecież takie są przepisy. Wy siedzicie ze względu na adres zamieszkania osoby na kwarantannie. Tym bardziej nieletniej, policja będzie sprawdzać wszystkich pod tym samym adresem nie ważne że wy osobiście nie mieliście kontaktu z plusem, a nauczyciele widocznie mieli kontkat ale poniżej 15 minut w zabezpieczeniu dlatego maja sam nadzór sanitarny a nie kwarantanne
~ Dghjj
miesiąc temu ocena: 73%  31
Przecież wszystko według dyrekcji jest pod kontrolą taką że 4 dni Pani z covid chodziła po korytarzach ucząc nasze dzieci i nikt nie zwrócił jej UWAGI W JAKIM STANIE PRZYCHODZI DO PRACY!!!
~ Rodzic
miesiąc temu ocena: 87%  30
Dlatego większość dzieci nie poszła do szkoły skoro nawet dyrekcji nie laska było rodziców po informować. To nie pierwsza sytuacja w szkole w pepowie gdzie pani dyrektor nic nie robi sama jest mądra bo w swej norze się zamknie i nikt nie ma do niej dostępu a dzieci to się dla niej nie liczą cyrk na kołach to mało powiedziane chyba pora na zmianę dyrektora w szkole
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zenek
miesiąc temu ocena: 91%  29
A byc moze ta sprawe trzeba naglosnic jeszcze bardziej...??? Jesli to nie pomoze,to jest jeszcze telewizja!!! ALARM,INTERWENCJA,albo SPRAWA DLA REPORTERA...!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aha
miesiąc temu ocena: 50%  28
Ale po co, jest zgodnie z procedura. Niech państwo przepisy poczytaja
~ rr77
miesiąc temu ocena: 78%  27
Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Gostyniu nie robi nic...!!! Dyrekcja szkoly w Pepowie rowniez nic...!!!My rodzice,nie majac najmniejszego kontaktu z nauczycielka musimy siedziec na przymusowej kwarantannie,a nauczycielka z pozytywnym wynikiem 'covid 19'majac kontakt z innymi nauczycielami,ktorzy nie sa objeci kwarantanna-nadal moga uczyc...!!! TO JEST ABSURD!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pj 33
miesiąc temu ocena: 67%  26
Sanepid siedzi,nic nie robi-odbiera telefony,pierdzi w stolki i jeszcze narzeka...Panstwowka-za wszystko maja zaplacone i jeszcze im w tylkach zle... Byc moze trzeba wyslac ich do normalnej fizycznej pracy!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aha
miesiąc temu ocena: 67%  25
Fizycznej? A praca 24 h 6 dni w tygodniu po 15 h nie jest fizyczna? Może Pan pierdzi w swoje portki, jak Pan się nie uczy to proszę do fizycznej, ludzie wejdzcie na stronę sanepidu jakąkolwiek powiatowa i przeczytajcie jakie są zadania sanepidu a potem komentujecie. Ekshumacja zwłok, badanie żywności i wody, badania wydalin, laboratorium wsyztskie podłoża składy, higiena pracy, czy Państwo znają w ogóle te zadania, nie komentujecie jak nie znacie prawdy
~ królik
miesiąc temu ocena: 90%  24
a sanepid mysli ze w tym czasie jak dzieci chodzily do szkol a panie juz nie to nie zarazily innych? watpie. dlaczego na kwarantane poszly klasy a inne dzieci juz nie? te ktore mialy kontakt z chora osoba? dlaczego na kwarantanne nie poszi nauczyciele siedzacy w pokoju z chora osoba? dlaczego osoby na kwarantannie teraz maja 10 dni kwarantanny a dzieci tylko 1? smiech na sali! sanepid nie radzi sobie z sytuacja.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rk72
miesiąc temu ocena: 71%  23
Sanepid Gostyń jeszcze ma dane z 8 a dzisiaj jest 12.Parodia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hm .
miesiąc temu ocena: 83%  22
A sanepid uwierzył że brak kontaktu z innymi !!!!!! Co tu się wyrabia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ My!!!!!
miesiąc temu ocena: 82%  21
Mamy prawo jako rodzice wiedzieć jaka jest jest sytuacja w szkole i nikt nie ma prawa narażać dzieci rodziców bliskich i szok że zatajając fakty naraża tyłu ludzi bez żadnej odpowiedzialności chyba ta Pani wchodziła wentylacją przez te 4 dni!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Onna
miesiąc temu ocena: 70%  20
Gdyby to jakieś dziecko przyniosło Koronę do szkoły to zaraz by dyrekcja grzmiała o nieodpowiedzialności rodziców a tak jak Nauczyciel przywlekł to cichutko. I jeszcze w dodatku okłamała sanepid że nie wchodziła do pokoju nauczycielskiego szok!!! To niby gdzie była na przerwie? W toalecie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ij
miesiąc temu ocena: 67%  19
Kochani rodzice nauczyciele z I - IIl nie chodzą do pokoju nauczycielskiego Podczas przerw opiekują się waszymi niesfornymi dziećmi
~ KLL
miesiąc temu ocena: 81%  18
Na przerwie? Przypominam, że edukacja wczesnoszkolna nie ma przerw :)
~ Rodzic
miesiąc temu ocena: 83%  17
Moje dziecko pisze: Tato kolega ma pozytywny wynik wirusa, część klasy jest na kwarantannie, pozostali maja normalne lekcje. Co mam zrobić ? ... O co w tym chodzi ? Zaraz zwolnie moje dziecko do domu, jeszcze mi coś przyniesie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WPN
miesiąc temu ocena: 79%  16
ZAUWAŻAM, ŻE OSTATNIO WIELE OSÓB JEST OBURZONYCH (w każdym razie tak podają media), ALE JESZCZE WIĘCEJ NIE NOSI MASECZEK. MOŻE TO CI SAMI.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ perspektywa
miesiąc temu ocena: 89%  15
Wszędzie chodzi o kasę. Zdrowie dzieci jest dla nich akurat najmniej istotne. To, że na prowincji jest internet jaki jest to inna kwestia i nie wszystkie zajęcia są onlline. Przygotowanie dobrych zajęć online to trudny temat wymagający więcej zaangażowania niż do zajęć w szkole. Nie dziwcie się więc, że nauczyciele prowadzą co któreś zajęcia online a pozostałe zadawane. Nikt nie zapewnił im sprzętu i infrastruktury na poziomie komercyjnym jak "przynajmniej w teorii" w szkole. Co do frustracji rodziców - gdy w końcu mają i mogą ( również są na kwarantannie i są w domu) poświęcić czas dziecku to się denerwują bo najzwyczajniej sobie nie radzą z tym. Taka prawda.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ My!!!!!
miesiąc temu ocena: 76%  14
W Pępowie sprawa rozwojowa ta Pani uczy zajęć dodatkowych i dzieci z innych klas chodziły z tymi uczniami cały tydzień do klasy!!!!!!!!!! 4 dni chodziła z objawami kaszlu do pracy gdzie była Dyrekacja że pozwoliła jej na pracę w takim stanie narażenie dzieci ich rodzin nauczycieli itp.....!!!!!!!! Ale oczywiście jak zwykle Pępowska szkoła zamiata wszystko pod dywan!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Asia
miesiąc temu ocena: 0%  13
Rozwojowa? Wątpię. Nauczyciele z kontaktu dziś pracują, za dwa dni się okaże że następni na kwarantannę pójdą.
~ Rodzic
miesiąc temu ocena: 69%  12
Chodziła z kaszlem.nam dzieci nie wolno posłać nawet z katerem.no śmiech na sali.i nie miała kontaktu z nauczycielami.totalna bzdura!!!!!!!
~ 9876
miesiąc temu ocena: 100%  11
MASECZKA NA ZEWNĄTRZ W W MIEJSCU GDZIE NIE MA TŁUMÓW WG.WŁASNEGO UZNANIA. SZKOŁY NA ZDALNE NAUCZANIE SZCZEGÓLNIE STARSZE KLASY OD 4 ,5 KLASY .ZMNIEJSZAMY TŁOK W SZKOŁACH A PRZY OKAZJI W POCIĄGACH I AUTOBUSACH GDZIE DYSTANSU NIEMA A SĄ OSOBY BEZ LUB Z MASKAMI NA NIBY.I SPIESZMY SIĘ Z TYM BO JAK ZABRAKNIE NAUCZYCIELI Z POWODU ZACHOROWAŃ TO NAWET ZDALNEGO NAUCZANIA NIE BEDZIE.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tom
miesiąc temu ocena: 8%  10
Jak rodzic czuje się tak odpowiedzialnie to proszę podać jego imię i nazwisko. To nic takiego. A jak się boi to niech nie posyła do szkoły. Jest też taka możliwość że może odciążyć sanepid w Gostyniu i iść za kogoś do pracy w sobote albo w niedziele na 10 godzin i prowadzić dyskusję z pacjentami ewentualnie prowadzić dyżur 24 godzinny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klik
miesiąc temu ocena: 100%  9
Jak za tydzień okaże się że inni nauczyciele zarazeni , to polecą na kwarantanne ponownie.Czyli kolejny raz nie pójdą do pracy, nie będą zarabiać. Pojawia się w szkole covid19 to całą szkoła na 10 dni na zdalne.Nauczyciele też mają dzieci rodziny, ta opcja była by bezpieczna dla wszystkich.
~ Rodzic
miesiąc temu ocena: 85%  8
A co z kolejnym wynikiem pozytywnym w ZSZ w Gostyniu? Na kwarantannę wysłano tylko 5 uczniów, a reszta klasy i nauczyciele nie muszą mieć kwarantanny?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ela
miesiąc temu ocena: 48%  7
Nauczanie zdalne w ogóle się nie sprawdza , rodzice odrabiają lekcje za dzieci żeby mieć święty spokój , uczniowie już maja problem z pisaniem w zeszytach o czytaniu nie wspominając ,a gdzie aspekt psychologiczny izolacji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klik
miesiąc temu ocena: 56%  6
Nie sprawdza się bo część nauczycieli zrobiła sobie coronawakacje, prowadzili co którąś lekcję, pozostałe dzieci same musiały opracować temat.Rodzice zostali z dnia na dzień nauczycielami większości przedmiotów. Nauczanie zdalne ma sens gdy nauczyciele będą normalnie prowadzić zajęcia zgodnie z planem lekcji.
~ Olaa
miesiąc temu ocena: 64%  5
Nauka zdalna to fikcja
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ klops
miesiąc temu ocena: 61%  4
Prawda. Szczególnie w wykonaniu uczniów.
~ Lu
miesiąc temu ocena: 59%  3
Zakażeni są wszędzie wśród nas. Chcecie znowu nieudolnej, zdalnej nauki?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ klik
miesiąc temu 2
Jaki mam wybór? Zdalne nauczanie lub szpital jednoimienny? Wybieram zdalne nauczanie.
~ Karolina.
miesiąc temu ocena: 79%  1
Rządowi nie chodzi o zdrowie, tylko o kasę, rodzica by trzeba zapłacić jak będą na opiece z dziećmi. Studenci i uczniowie wyższych szkół zdalnie, bo na nich opieki nikt nie dostanie. I tylko o to chodzi kochani rodzice
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji