Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Zakładają gwiazdki, renifery i inne świąteczne bajery

› Społeczeństwo ponad rok temu    25.11.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. Deptak szykuje się do świąt Bożego NarodzeniaGostyń. Deptak szykuje się do świąt Bożego Narodzenia fot. A. Fajczyk

Boże Narodzenie za miesiąc. W witrynach sklepowych, a także w oknach mieszkań przybywa coraz więcej dekoracji świątecznych. Ozdoby bożonarodzeniowe i zimowe pojawiły się już na gostyńskim deptaku.

W okresie przedświątecznym i świąteczno-noworocznym śródmieście Gostynia tradycyjnie będzie rozświetlała specjalnie przygotowana iluminacja. Prace, związane z zakładaniem ozdób na ulicach miasta już się rozpoczęły. Zwieńczeniem będzie zapalenie światełek na 10-metrowej choince podczas imprezy „Świąteczny ryneczek”. Bożonarodzeniowy kiermasz z wieloma atrakcjami odbędzie się 5 grudnia.

Elementy iluminacji, w tym kolorowe girlandy, świetlne sople i kurtyny, pojawią się na gostyńskim rynku, na rondzie Solidarności oraz na ulicach: Zamkowej, Sądowej, Olejniczaka, 1 Maja, Na Fosie i Helsztyńskiego. Na gostyńskim rynku pojawi się kilka choinek.

Poza najokazalszą, 10 metrową, w centralnej części placu, w klombach pojawią się podświetlane choinki w towarzystwie bombek. Tak jak w poprzednich latach, w świąteczną iluminację przystrojony zostanie także ratusz, na którego balkonie zawiśnie świetlna kurtyna. Renifery w towarzystwie anioła pojawią się na skwerze im. Wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a sam skwer oświetlony zostanie soplami. Na skrzyżowaniu ul. Helsztyńskiego z Kolejową stanie podświetlany Mikołaj, a w parku na pl. Karola Marcinkowskiego świątecznego klimatu dodawać będzie świecąca fontanna.

Czytaj dlaczego sołtysowi Karolewa kradną auta, kiedy burmistrz jest spokojny?

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ z
ponad rok temu 3
o której się zaczyna impreza na rynku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ żal
ponad rok temu ocena: 43%  2
Znowu pójdzie publiczna kasa na świecidełka...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa
ponad rok temu ocena: 100%  1
Wobec tego czekam na zdjęcia świątecznie przystrojonego Gostynia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji