Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Zakończyli teatrami i ogniem

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    25.08.2018
Tomasz Teodorczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Letni cykl imprez plenerowych ,,Temper Kultura'' dobiegł końcaGostyń. Letni cykl imprez plenerowych ,,Temper Kultura'' dobiegł końca fot. Tomasz Teodorczyk

Było zabawnie i widowiskowo. Zarówno dzieci, jak i starsi znaleźli coś dla siebie. W gorącym i teatralnym klimacie zakończono cykl letnich imprez plenerowych ,,Temper Kultura''

 

24 sierpnia na gostyńskim rynku w ramach pożegnania z festiwalem, zorganizowano 3 spektakle teatralne. Przed mieszkańcami miasta wystąpiły: Teatr Gry i Ludzie, Teatr A3 i Teatr Uliczny Fenix. 

 

Około godziny 17.00 najmłodsi mogli wziąć udział w klasycznym ,,Szewczyku Dratewce'', jednak w niebanalnej formie. Na milusińskich czekał ogromnych rozmiarów but, w którym mieściła się smocza jama, zakład szewski, a także królewskie komnaty.

 

Drugi spektakl ,,Punch & Judy'' był swoistym eksperymentem. Wymyślne ubiory i niekonwencjonalny humor śmieszył zarówno dzieci, jak i dorosłych. 

 

Wisienką na torcie miał być pokaz pirotechniki z Teatrem Ulicznym Fenix. Mimo początkowych problemów z deszczową pogodą, pokaz ostatecznie odbył się kilkanaście minut po czasie. Grupa kilku młodych zapaleńców w rytm muzyki urzekła widowiskowymi wyczynami niejedną osobę. Publika prosiła o więcej. Pokazami ogniowymi zakończono I plenerowy cykl ,,Temper Kultura,, organizowany przez Gostyński Ośrodek Kultury ,,Hutnik''

 

Jestem zadowolony z Temper Kultury. Nie miały to być ani imprezy masowe, ani festyny, ale fajne spotkanie z kulturą w przestrzeni miejskiej. Będziemy chcieli kontynuować ten cykl w przyszłym roku - zapowiada Tomasz Barton, dyrekot GOK ,,Hutnik''. 

Piaski Disco Summer Festyn już dziś! Sprawdź utrudnienia na drogach - TUTAJ 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!