Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Zapaliła się sadza w kominie

› Społeczeństwo 10 miesięcy temu    12.12.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Kromolice. Zapaliła się sadza w kominieKromolice. Zapaliła się sadza w kominie fot. OSP Pogorzela

Zastępy JRG Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu, a także ochotnicy z jednostek w Pogorzeli i Głuchowie wzięli udział w akcji gaszenia sadzy w kominie w Kromolicach (gm. Pogorzela).

Zgłoszenie komenda powiatowa PSP otrzymała w środę, 11 grudnia, ok. godz. 16.40. Wiadomo było, że w jednej z posesji pali się sadza w kominie tak, że widać ogień. Strażacy otrzymali też informacje, że jest to budynek mieszkalny, a kotłownia znajduje się w obiekcie przybudowanym do mieszkania.

R E K L A M ABolsius

Po przyjeździe na miejsce kierujący działaniem ratowniczym potwierdził te informacje. Wciąż widać było ogień, wychodzący z komina.

Działania strażaków polegały na wygaszeniu paleniska w piecu, nałożenia specjalnego sita na komin. Następnie przystąpiono do ugaszania palących się iskier przy użyciu gaśnicy proszkowej. Konieczne było użycie przenośnej drabiny. Strażacy przeczyścili też przewód kominowy sprzętem kominiarskim. Działania trwały ok. 60 min. Właściciel posesji otrzymał zakaz używania pieca do czasu sprawdzenia przewodów przez kominiarza.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Eko
10 miesięcy temu 1
Tak jest jak się śmieci pali. Ale na Gminie w Pogorzeli twierdzą że zawsze się paliło śmieciami i będzie palić więc można. Wielkie brawa dla Gminy Pogorzela trzeba lecieć opony ciąć na kawałki i do pieca bo można!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji