Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Zapaliły się brama wjazdowa i trawa. Mogło być gorzej

› Społeczeństwo 2 miesiące temu    22.03.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Poniec/Wydawy. Zapalił się pustostanPoniec/Wydawy. Zapalił się pustostan fot. A. Fajczyk

Sucha trawa i niedopałek papierosa wystarczyły, żeby powstał pożar.

Gostyńska straż pożarna otrzymała dziś po południu (przed godz. 15.00) zgłoszenie, że w Wydawach pod Poniecem pali się budynek gospodarczy. Sytuacja wydawała się poważna, ponieważ w otoczeniu znajduje się stacja paliw i obiekty mieszkalne. Jak się okazało - "diabeł nie był taki straszny, jak go malowano".

Na miejsce dyżurny operacyjny KP PSP Gostyń zadysponował 3 zastępy: 2 wozy JRG z Gostynia oraz zastęp OSP Poniec. Po dojeździe okazało się, że pali się trawa przed pustostanem, ogień zajął też bramę wjazdową i drzwi do budynku. W środku i na zewnątrz powstało duże zadymienie. Być może dzięki temu zagrożenie zauważył przypadkowy spacerowicz. Podczas działań podano jeden prąd wody, wóz z wysięgnikiem szybko wrócił do bazy. Zgodnie z ustaleniami strażaków, przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia przez nieznaną osobę. Straty oszacowano na ok. 1000 zł.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Mieszkaniec
  2 miesiące temu 1
  Kiedy zaczniecie pisać prawdę?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji