Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Zaplanowanie imprezy dla Moniki zajęło im pół godziny

› Kultura i Rozrywka 3 miesiące temu    1.03.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Piaski. W akcję włączyły się różne środowiska i organizacjePiaski. W akcję włączyły się różne środowiska i organizacje fot. Bogdan Bujak

- Pomagamy, bo trzeba pomagać. Czujemy taką potrzebę. Mikołaj zadzwonił do mnie i powiedział: „Dominik, robimy festyn”. Od razu w to wszedłem. Moniki osobiście nie znamy, ale znam jej męża - mówią o powodach organizacji dzisiejszego festynu charytatywnego dla Moniki Rodzoch, Mikołaj Wojtyczaka i Dominika Jankowiak, pomysłodawcy imprezy.

Organizatorem przedsięwzięcia mającego na celu zbiórkę środków na rehabilitację i leczenie mieszkanki Gostynia, która zachorowała po zatruciu czadem była Ochotnicza Straż Pożarna w Godurowie. Dzień wczęsniej dla Moniki morsowało około 150 osób - więcej czytaj TUTAJ.

Inicjatorzy przedsięwzięcia przyznają, że wszystko miało bardzo żywiołowy charakter.

- Zawsze powtarzam, że im bardziej spontaniczne inicjatywy, tym lepiej wychodzą. Ludzie chcą pomagać, tylko trzeba osób, którzy wszystko zorganizują. Nam zaplanowanie, kto będzie i co będzie się działo zajęło 30 minut - tłumaczy D. Jankowiak.

Główną atrakcją imprezy przygotowanej na terenie piaskowski szkoły podstawowej był turniej piłki halowej, w którym udział wzięło 10 drużyn z okolic Gostynia i Piasków. Na całe rodziny, które przyszły rozejrzeć się po szkolnych korytarzach czekał kiermasz książek, wystawa rękodzielnicza, Klub Fantastyki „Kopuła Zapomnienia” przybył z najróżniejszymi grami planszowymi, były też nieodłączone dmuchańce i malowanie twarzy. OSP Gostyń i Gola przygotowały pokaz pierwszej pomocy. Przybyli mogli się również posilić grochówką, fasolówką i pieczywem przyrządzonymi przez Koła Gospodyń Wiejskich w Michałowie, Bodzewie i prywatne osoby.

Festyn zakończył występ gostyńskiego rapera - Arek „Rudy” Rybakowski zaprezentował piosenkę skomponowaną specjalnie dla Moniki, a w finale turnieju halówki zmierzyły się drużyny Texas Old Boys Team i Huragan Godurowo.

Czytaj także: stroje wypożyczyli, choreografię wymyślili

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Super
  3 miesiące temu 2
  Brawo ludzie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bylem
  3 miesiące temu 1
  Brawo za akcje, brawo dla organizatorów uczestników i wszystkich ktorzy przyszli pomoc.Monice zdrowia
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji