Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Zarobki nauczycieli coraz mizerniejsze

› Aktualności ponad rok temu    3.04.2015
Izabela Skorzybót
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia.com

W gminie Pępowo funkcjonują dwa zespoły szkół – w Pępowie i Skoraszewicach. Pracuje w nich ponad 70 nauczycieli. Najwięcej zarabiają nauczyciele dyplomowani – średnio 5 200 złotych (w 2014 roku). Ich pensje ustala minister. Oczywiście, że powinny być podniesione w tej chwili i to znacznie, ponieważ ostatnia podwyżka była 3 lub 4 lata temu. Teraz, po latach nie podwyższania zarobków są one rzeczywiście coraz mizerniejsze, ale pewnie w tym roku wzrostu wynagrodzeń raczej nie będzie – mówi Stanisław Krysicki, wójt Pępowa. Włodarz podkreśla, że w placówkach oświatowych zatrudniane są osoby młode, jest też wielu nauczycieli dyplomowanych.

Zobacz, czy boreccy nauczyciele są zadowoleni ze swoich wynagrodzeń?

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ela
ponad rok temu ocena: 100%  4
Szkoda, że szanowna pani dziennikarka nie pisze, że tyle zarabiają nauczyciele w szkołach prowadzonych przez powiat gostyński.. a nie przez gminy (czyli szkoły w gminie Pępowo nie łapią się pod to 5 tys.) Tak, jestem nauczycielem dyplomowanym, ale nie w gminie Pępowo i po kilkunastu latach pracy zarabiam 2400 netto. Nie będę narzekać. Szanuję swoją pracę i staram się ją dobrze wykonywać. Szkoda tylko, że "Życie Gostynia" wrzuca do jednego worka różne dane i delikatnie ujmując - manipuluje ludźmi. Ale to nie pierwszy raz - i na pewno nie ostatni.. A jak ktoś zazdrości - zapraszam do edukacji..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szukacz
ponad rok temu 3
kliknij sobie w link (to na niebiesko) to zobaczysz ile - bo o tym już wcześniej pisali
~ pielęgniarka
ponad rok temu ocena: 0%  2
jak Wam źle ,do szpitala zapraszamy, lekka praca i pensja nie najgorsza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fel
ponad rok temu ocena: 33%  1
nic nie robią a chcą podwyżki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji