Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Zawsze otoczona grupą wspaniałych przyjaciół

› Aktualności ponad rok temu    30.04.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 50%
A A A
Gostyń. Uroczyste obchody 25-lecia szkoły podstawowej nr 5Gostyń. Uroczyste obchody 25-lecia szkoły podstawowej nr 5 fot. A. Fajczyk

Najmłodsze szkolne dziecko oświatowe gminy Gostyń - Szkoła Podstawowa nr 5 im, ks. F. Olejniczaka, obchodzi 25-lecie działalności. Dziś przygotowano z tej okazji jubileuszową uroczystość. Aż trudno uwierzyć, że szkoła położona na os. Pożegowo w Gostyniu, która na początku była tymczasową, z systemem organizacyjnym klas I - IV, dziś jest najliczniejszą „podstawówką” w gminie.

Zniknęło kilkadziesiąt drzew - KLIK

Podczas urodzinowej uroczystości zaproszeni goście - samorządowcy i byli dyrektorzy - zwracali uwagę, że Szkoła Podstawowa Nr 5 w Gostyniu zawsze miała szczęście do ludzi, którzy w niej pracują lub z nią współpracują. - Z mojej perspektywy mogę powiedzieć, że zawsze wokół niej były i do dziś są wyjątkowe osoby. Pierwszy dyrektor Marek Smektała jest takim przykładem, a kolejnym Maria Kaczmarek - inicjatorka budowy hali sportowej - przypomniał burmistrz Gostynia Jerzy Kulak. Przytaknął mu pierwszy dyrektor.

- Zawsze otoczona była grupą wspaniałych przyjaciół. Ale to dzięki temu, że przez całe 25 lat staraliśmy się realizować takie motto patrona - ks. Franiszka Olejniczaka: „nic tak nie ożywi i nie uszlachetnia duszy, jak ustawiczna troska o szczęście innych”. Sądzę, że dsalej będzie ono kierowało pracą i działaniem placówki - powiedział.

Maria Kaczmarek była jednym z byłych dyrektorów szkoły - „jubilatki”. Dziś już nie żyje, ale wciąż wspominana jest z dużym szacunkiem.

- Z panią Kaczmarek mam takie wspomnienie - kiedy raczkowałem jako radny w gostyńskim samorządzie, podczas przerwy jednej z sesji poprosiła mnie na rozmowę i tak właśnie „pracowała” nad tym, aby kolejny radny wspierał budowę obiektu. Wszyscy, którzy znali panią Kaczmarek wiedzą, że nie można było jej odmówić - powiedział Jerzy Kulak.

Burmistrz Gostynia zapewnił, że gmina robi wszystko, co może, aby placówka funkcjonowała w jak najlepszych warunkach. Podkreślił, że wokół „Piątki” jest spora grupa zaangażowanych rodziców, którzy odnieśli niemały sukces, kiedy przez kilka ostatnich lat walczyli o to, aby na terenie placówki powstało profesjonalne boisko sportowe. Na ostatniej sesji gminni radni zdecydowali - nie pierwszy raz - że w budżecie zarezerwują środki na budowę sportowego obiektu.

- Będziemy ogłaszać przetarg. Po raz kolejny. Różnica jest taka, że w tym roku to boisko na pewno powstanie, daję wam słowo. Nieważne, jakie będą ceny w przetargu - zadeklarował oficjalnie burmistrz Kulak i otrzymał gromkie brawa.

Refleksje związane z gostyńską „Piątką” przedstawił też starosta powiatowy Robert Marcinkowski. - W 1999 roku, w drugim roku mojego funkcjonowania w radzie miejskiej, jedną z najważniejszych decyzji, jaką musieliśmy podjąć była ta, związana z utworzeniem w Gostyniu gimnazjów. Piątka też o to walczyła. Dziś, z perspektywy czasu, można powiedzieć, że dobrze się stało, że ono tutaj nie powstało. Dziś, mimo trudnych czasów dla oświaty, rola i miejsce szkoły nr 5 jest bardzo mocno osadzone w gostyńskim środowisku i kojarzone zdecydowanie pozytywnie - powiedział starosta.

Jako przedstawiciel samorządu powiatowego podziękował pracownikom „Piątki”, uczniom i ich rodzicom za to, co dzieje się dzięki tej szkole w przestrzeni publicznej Gostynia i powiatu gostyńskiego. Mówił o sukcesach chóru Zaczarowana Melodia, o wydarzeniu Biegu Patrona, które wrosło już na stałe w kalendarz imprez sportowych. Na początku „Piątka” była szkołą tymczasową, z systemem organizacyjnym klas I - IV, do 1999 r. była ośmioklasowa, a późniejsza reforma zdecydowała, że wróciła do ram organizacyjnych placówki sześcioletniej, no i historia zatoczyła koło, bowiem w tej chwili znów jest szkołą ośmioklasową. - Obserwuję tę szkołę, wszystko, co się w niej dzieję. I musze powiedzieć, że jestem z was bardzo dumny: z wyników, jakie osiągacie na egzaminach zewnętrznych, że reprezentujecie ją w różnego rodzaju konkursach. Jestem bardzo dumny z chóru „Zaczarowana Melodia” i pani Ewy - przyznał Marek Smektała. Podczas uroczystości jubileuszowej pokazali się też uczniowie - zaprezentowali swoje talenty aktorskie, taneczne i wokalne.

O Biegu Katyńskim w Pępowie - KLIK

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!