Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Zbyszek wszystko brał "pod humor"

› Społeczeństwo 4 miesiące temu    20.05.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Archiwum prywatne

Nigdy nie odmawiał. Równie często przyjeżdżał, co dzwonił. Rodzinne więzi dużo dla niego znaczyły i kiedy tylko mógł, odwiedzał swoich krewnych. Dla nich był po prostu Zbyszkiem.

- Jestem dumna, że miałam takiego kuzyna. Pozostanie on zawsze w naszych sercach i w naszej pamięci - mówi o Zbigniewie Wodeckim Grażyna Polowczyk z Krobi.

Byli pierwszym kuzynostwem i od czasu poznania jeszcze w latach 70. wiele razy się spotkali. Muzyk szczególną estymą darzył mamę pani Grażyny, Czesławę. Dzięki niemu w ich progach rodzinnych gościli tacy artyści jak Włodzimierz Korcz, Alicja Majewska czy Halina Frąckowiak.

Z jego wizytami w Krobi i okolicach wiążą się niezliczone historie. Często humorystyczne, bo sławny krewniak podchodził do życia z dużym poczuciem humoru. Między innymi mąż pani Grażyny, również Zbigniew, były dyrektor Domu Opieki Społecznej w Chumiętkach, wspomina 50-lecie DPS-u. Na koncert z tej okazji, który dał "Zbyszek", przyszło około 1000 osób. Taką liczbę uczestników najbardziej "przeżył"... okoliczny park.

 - W jednym roku robiłem park, a w drugim go poprawiałem, bo, mimo że ludzie uważali, to rozdeptali. Ale warto było, bo była fajna impreza - opowiada Zbigniew Polowczyk.

Dotąd niepublikowane wspomnienia o wielkim artyście, którego 3. rocznica śmierci przypada 22 maja znajdziecie w aktualnym wydaniu "Życia Gostynia" w artykule: "No przecież mnie znacie. Wodecki jestem".

Zobacz również: wybieramy Super Słodziaka

e-wydanie gazety Życie Gostynia

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!