Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Zdalne nauczanie w „jedynce”. Ozonowanie w przedszkolu

› Społeczeństwo 14 dni temu    16.10.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 13 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń - SP nr 1 - Covid-19 wśród pracowników obsługi. Przedskzole w Pudliszkach - zakażeni pracownicyGostyń - SP nr 1 - Covid-19 wśród pracowników obsługi. Przedskzole w Pudliszkach - zakażeni pracownicy fot. fotomontaż Z. Pacanowski/arch. portalu

- Wszystkie sprzątaczki na kwarantannie. Kto będzie sprzątać i dezynfekować zgodnie z zaleceniami GIS? A dyrektor udaje, że wszystko jest ok. Boję się posyłać dzieci do szkoły. Mało tego. Tam są już teraz zakażeni nauczyciele. Między innymi pani od matematyki i od angielskiego - napisała do naszej redakcji rozżalona mama jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu.

R E K L A M ABolsius

Wczoraj przedstawialiśmy sytuację zwiazaną z koronawirusem w gostynskiej "piątce" i szkole średniej w Krobi - CZYTAJ TUTAJ. Dziś wracamy do tych dwóch gmin również w temacie zakażeń koronawirusem w obiektach szkolno-przedszkolnych.

 

Gostyń - SP nr 1

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od dyrektora „jedynki” Karola Skowronka wynika, że rzeczywiście jedna osoba z pracowników obsługi (chodzi o sprzątaczkę) przebywa obecnie w izolacji domowej, gdyż wyniki testów wykazały zakażenie koronawirusem, a dwie inne sprzątaczki do dzisiaj przebywają na kwarantannie. Poza tym do pracy nie chodzi dwóch nauczycieli.

- Jeden z nich przebywa w izolacji domowej, a drugi nauczyciel przebywa na kwarantannie - odpowiedział Karol Skowronek.

Dodatkowo pozytywny wynik badań laboratoryjnych otrzymał również jeden z uczniów. Dyrektor został o tym poinformowany dziś przez gostyński sanepid. Chyba niesłuszne są stwierdzenia, że „dyrektor udaje, że wszystko jest ok”. Karol Skowronek zapewnia, że pozostali pracownicy obsługi, którzy przychodzą do pracy, są w stanie z powodzeniem zastąpić zakażonych.

- Oprócz nieobecnych 3 sprzątaczek w szkole jest zatrudnionych jeszcze 10 pracowników obsługi - w tym 3 sprzątaczki i 2 woźne oddziałowe - którzy w czasie nieobecności zastępują innych, a wiec dbają o bezpieczeństwo uczniów i personelu w szkole - wyjaśnia Karol Skowronek.

Poza tym zajęcia dydaktyczne w gostyńskiej „jedynce” odbywają się zgodnie z planem, a podstawa programowa jest realizowana.

- Nieobecni nauczyciele w miarę możliwości organizacyjnych i finansowych szkoły są zastępowani. Wszystkie decyzje dotyczące izolacji czy kwarantanny pracowników są konsultowane i wynikają z decyzji sanepidu - mówi dyrektor. - Aktualnie prowadzone są konsultacje wynikające z dzisiejszej informacji o pozytywnym wyniku testu u ucznia. Ustalana jest lista osób mających bezpośredni kontakt. Sytuacja jest dynamiczna. Trwają uzgodnienia z organem prowadzącym i służbami sanitarnymi co do uruchomienia od najbliższego poniedziałku edukacji zdalnej - dodaje.
 

Krobia - przedszkole w Pudliszkach

Rozchorowali się też pracownicy Przedszkola Samorządowego w Pudliszkach. Dziś po południu Gminne Centrum Zrządzania Kryzysowego w Krobi poinformowało, że w placówce potwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem.
 

- Dyrekcja przedszkola pozostaje w stałym kontakcie z organem prowadzącym, reprezentowanym przez burmistrza Krobi, a także z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gostyniu - czytamy w komunikacie.
 

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną oraz kadrową w przedszkolu, do odwołania, nie będą realizowane zajęcia w formie stacjonarnej. W trosce o bezpieczeństwo pracowników oraz dzieci, wszystkie pomieszczenia oddziałów przedszkolnych przy ul. Fabrycznej i Szkolnej w Pudliszkach są obecnie dezynfekowane i ozonowane.

[AKTUALIZACJA godz. 23.00]

Jest decyzja sanepidu w związku z sytuacją epidemiologiczną w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na koronawiursa u ucznia, od poniedziałku 19 do piątku 23 października zawieszone zostały zajęcia stacjonarne w klasach IV-VIII.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników szkoły związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w tym okresie, szkoła przechodzi na zdalne nauczanie zgodnie z obowiązującymi procedurami.

- Decyzja zapadła w porozumieniu z organem prowadzącym i po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego - podaje Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Jednocześnie informuje, że klasy I-III oraz oddziały przedszkolne funkcjonować będą bez zmian z racji tego, że zajęcia w tych grupach prowadzone są w oddzielnym budynku.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mike
11 dni temu ocena: 100%  13
Ludzie włączcie myślenie!!! Wyłączcie TV !!! telewizja zoora Wam mózgi!! Jak na ciężką odmianę grypy zachorujecie również robicie testy ? pozostajecie ze wszystkimi w izolacji ????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marko
13 dni temu ocena: 0%  12
Ciekawe czy matka czy belfer co mu się do pracy nie chce chodzić? Dość dużo tych konkretów podała i to do gazety zapewne anonimowo. Wstyd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ttt
13 dni temu ocena: 89%  11
W sp2 w Gostyniu, nauczyciel tez ma koronę i cisza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hyt
13 dni temu ocena: 80%  10
Tak! Gdzie to można zgłosić?!
~ ds
13 dni temu ocena: 91%  9
Sanepid kombinuje jak koń pod górkę. Ich wytyczne w temacie szkół nadają się na tvn24. Sugestie sanepidu gostyńskiego są czasami niezgodne z prawem. Po prostu jaja sobie robią.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ulla
12 dni temu 8
chyba do tvpis
~ Klik
13 dni temu ocena: 83%  7
Hm wiarygodność zerowa.Dlaczego tak cichutko w jedynce? Inne szkoły podały że nauczyciele czy uczniowie z pozytywnym wynikiem lub na kwarantannie. W jedynce za chwilę wrócą z kwarantanny , dyrektor milczał .Sanepid milczał, media o jedynce milczaly. Koronawirus to nie syfilizm aby się go wstydzić. Informujcie jak się coś dzieje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pomoc
13 dni temu ocena: 50%  6
Szkoda ze ta mamuska zamiast do prasy nie pomogła w dezynfekcji szkoły skoro taka zatroskana. Reagowaliby we wspólnej sprawie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
14 dni temu ocena: 75%  5
Moja córka w klasie2 druga córka w przedszkolu jakoś wszystko jest okej robicie z igły widły myślałam, że sanepid zajmuje się takimi sprawami a nie mamuśka w gazecie. Wszystko wszystkim szkoda tych dzieci co zamiast się uczyć będą chodzić po mieście powinny sypać się mandaty lub okazywać sienparagonem że dziecko np było za zakupach i po chleb a nie chipsy i cole
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Panika- jak można ?
14 dni temu ocena: 50%  4
Ta matka powinna spalić się ze wstydu. Takie głupoty rozpowiadać. I jeszcze do gazety lecieć. Wstyd. Powinni podać jej nazwisko do publicznej wiadomości to następnym razem by się może zastanowiła co wyprawia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zdziwiony
14 dni temu ocena: 58%  3
Mama, która, która pisze do redakcji i sieje panikę pewnie sama maseczkę nosi na brodzie i uważa, ze wszystko jest ok. Takie rzeczy zgłasza się w sanepidzie albo na policji a nie leci do gazety.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do ja
14 dni temu ocena: 92%  2
Coś ci się pokręciło. Jak nauczyciel matematyki albo biologii może chodzić na zastępstwa do 1-3. Nie ma takiej opcji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
14 dni temu ocena: 47%  1
I co z tego jak dzieci z kas 1-3 mają zastępstwa z nauczycielami z tego drugiego budynku. Dyrektor mija się z prawdą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji