Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Zębatka i motocykl. W zamian błogosławieństwo i przestroga

› Społeczeństwo ponad rok temu    28.04.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fotomontaż - Bogdan Bujak

Motocykliści z Piasków, Gostynia, Krobi, Borku Wlkp., oraz innych okolicznych miejscowości, ale także z Leszna, Śmigla, Wschowy, Krotoszyna, Śremu, Koźmina Wlkp., a nawet Wrocławia otworzyli sezon motocyklowy w Piaskach.

R E K L A M ABolsius

– Dla motocyklistów idealna pogoda – oceniał pochmurne niebo i dość niską temperaturę w niedzielnie południe Marian „Maryś” Marciniak, prezydent Klubu motocyklowego „Wolni Jeźdźcy Piaski”.

Z piaskowskiego rynku, gdzie zmotoryzowani fani jednośladów zbierają się od lat wszyscy udali się w równie tradycyjne miejsce pielgrzymek motocyklowych - Świętą Górę.

Podczas uroczystej mszy św. w Bazylice Świętogórskiej, która miała przyczynić się do „zjawiskowego sezonu motocyklowego A.D. 2019” na ręce księży filipinów trafiły dary od całej społeczności. Między innymi zębatkę, winietę, model motocykla i specjalnie wykonaną statuetkę przynieśli przedstawiciele Wolnych Jeźdźców, klubu Bikers Legion Leszno oraz młodzież motocyklowa. Opatrzności boskiej motocyklistki i motocyklistów powierzył ksiądz Jakub Przybylski, COr.

– Bądź im przewodnikiem i opiekunem. Niechaj nie szkodzą im przeciwności i nie zrażają ich trudy – mówił podczas liturgii filipin.

Ale oprócz błogosławieństwa ze strony duchownych pojawiła się także przestroga.

– Kiedy myślę o św. Tomaszu, o którym mówimy, że był takim niedowiarkiem, to myślę, że niektórzy z was są jak ten Tomasz. Mówię o tych sytuacjach, kiedy ktoś w sposób nieodpowiedzialny, niefrasobliwy porusza się na jezdni. Bo owszem często są wypadku niezawinione przez motocyklistów. Ale też jest wiele z winy takich, którzy nie potrafią dobrze korzystać z życia, z danego czasu, chcą je spędzić na osiąganiu najwyższego poziomu adrenaliny. Myślimy: mnie śmierć się nie ima, więc robię, co chcę na drodze i niestety bardzo różnie to się może skończyć – zwracał się do całej braci motocyklowej superior Marek Dudek, COr.

Po liturgii nastąpiło poświęcenie motocykli, po czym zmotoryzowaniu wyruszyli na teren przed Szkołą Podstawową w Piaskach, aby dalej świętować otwarcie sezonu.

Czytaj także: 7-letni Piotruś potrzebuje pomocy

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Swoj
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Tu błogosławieństwo a w drodze na zbiórkę w Piaskach niektórzy jechali jak na spotkanie z diabłem, co za obłuda, jazda na jednym kole, środkiem jezdni, na trzeciego ale nie wszyscy , Panowie oleju nalac do głowy bo w rumianku dosyć
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji