Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Zebrali prawie dwie i pół tony! To rekord

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    4.12.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Uczniowie ZSZ w Gostyniu 29 i 30 listopada prowadzili zbiórkę żywności w największych gostyńskich marketachGostyń. Uczniowie ZSZ w Gostyniu 29 i 30 listopada prowadzili zbiórkę żywności w największych gostyńskich marketach fot. arch. ZSZ w Gostyniu

Odwiedzający pod koniec listopada gostyńskie markety mogli zauważyć, że odbyła się w nich zbiórka żywności.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu przez dwa dni (29 i 30 listopada) zbierali żywność w sześciu marketach: NETTO, TESCO, a także w sklepach Biedronka przy ul. Poznańskiej i Łąkowej oraz marketach Lidl i Dino.

Bank Żywności w Lesznie, z którym od ponad 10 lat współpracuje szkoła, w poniedziałek rano odebrał ponad 2400 kilogramów różnych produktów: słodyczy, makaronu, ryżu, mąki, cukru, oleju, kaszy. Ta pomoc żywnościowa zostanie przekazana osobom potrzebującym, by zapewnić im godne, radosne święta.

- Pomoc dociera do rodzin wielodzietnych, osób chorych, samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych oraz osób żyjących w ubóstwie - mówi Iwona Sobecka-Obroślak, koordynator akcji w ZSZ w Gostyniu.

Pierwsza zbiórka w Polsce odbyła się ponad 20 lat temu - w 1996 roku. Od tamtej pory każdego roku w sklepach na terenie całej Polski, przed świętami Bożego Narodzenia, gromadzona jest żywność dla potrzebujących. W Świąteczną Zbiórkę Żywności w Polsce angażuje się ponad 50 000 wolontariuszy!

W Gostyniu tego typu akcja odbyła się już po raz 13, w szkole średniej po raz 10. - W naszym mieście w zbiórce uczestniczyło tym razem 66 uczniów oraz 17 nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych - dodaje Iwona Sobecka-Obroślak.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu akcji, ale przede wszystkim mieszkańcom Gostynia i okolic, którzy hojnie podzielili się swoimi zakupami i wsparli potrzebujących.

 

ZOBACZ - Kto i w jaki sposób próbował wyłudzić kredyt?

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!