Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Żeby zadbać o drobną zwierzynę, musimy pozyskiwać drapieżniki

› Społeczeństwo ponad rok temu    22.02.2017
Bogdan Bujak
komentarzy 41 ocen 12 / 42%
A A A
Karzec. W tym roku myśliwych w polowaniu powiatowym na lisy gościło koło łowieckie z KrobiKarzec. W tym roku myśliwych w polowaniu powiatowym na lisy gościło koło łowieckie z Krobi fot. Bogdan Bujak

Prawie 140 drapieżników: lisów, jenotów i kun pozyskali myśliwi z ośmiu kół łowieckich w trakcie XII Powiatowego Polowania na Lisa, przygotowanego w tym roku przez Koło Łowieckie Nr 20 „Łowca” w Krobi. Uroczysty pokot lisów cykliczne, rokrocznie organizuje Wielkopolskie Stowarzyszenie Przyrodnicze Borek.

Kilkugodzinne polowanie amatorzy sztuki łowieckiej, nie tylko z terenu naszego powiatu, ale również z zaprzyjaźnionych kół z Leszna, Wrocławia i Warszawy zakończyli uroczystym podsumowaniem na terenie stanicy myśliwskiej w Karcu.

W imprezie brali udział także wicestarosta gostyński Czesław Kołak oraz burmistrz Krobi Sebastian Czwojda, którzy nagrodzili, najpierw indywidualnie myśliwych za liczbę pozyskanych drapieżników, a następnie całe koła.

Dużym wydarzeniem było także wręczenie Złotego Medalu Zasługi Łowieckiej, przyznanego przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich, jednemu z uczestników polowania.

Szczegółową relację z imprezy znajdziesz w najbliższym wydaniu „Życia Gostynia”.

Dowiedz się także: jakie deklaracje w sprawie kopalni padły z ust polityków PiS na Świętej Górze oraz czego obawiają się inspektorzy sanitarni i weterynaryjni?

+ 5 głosów: 12 (42%) 7 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (41)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ kk
  ponad rok temu ocena: 100%  41
  myśliwi jak zwykle mądrzy i bohaterscy po fakcie jak już nikogo nie ma w komentarzach wypisują swoje myśliwskie wypociny brawo
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gość
  ponad rok temu ocena: 60%  40
  Zastanawia mnie jedno ilu z tych zagorzałych obrońców zwierząt po napisaniu swojego komentarza poszło do swojej lodówki i skosztowało szyneczki lub kiełbaski? Jestem pewien ze większość. I to jest dopiero przejaw hipokryzji. Nie tak dawno słuchałem wypowiedzi pewnej redaktorki z TVN która mówiła, że brzydzi się zabijaniem, myślistwem, a kilka dni później pięknie reklamowała kabanosy bo przecież to mięso nie pochodziło z zabitych zwierząt. Tyle są warte te wasze ekokomentarze. Pozdrawiam wszystkich myśliwych .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ gość1
  ponad rok temu ocena: 50%  39
  mięso owszem ale nie mam potrzeby jedzenia dziczyzny a o tym była w tym artykule mowa NIE pozdrawiam myśliwych
  ~ w.
  ponad rok temu ocena: 67%  38
  A skąd przekonanie, że wśród komentujących nie ma wegetarian i wegan? Czy tak trudno sobie wyobrazić, że ktoś żyje bez mięsa czy nawet innych produktów odzwierzęcych?
  ~ fan
  ponad rok temu ocena: 43%  37
  Pozdro dla wszystkich (pseudo obrońców zwierząt) którzy wypowiadają się w komentarzach na tematy o których nie mają zielonego pojęcia. Przy okazji dodam,że jestem wielkim fanem łowiectwa, zawsze popierałem i będę popierał myśliwych. Im mniej drapieżników tym lepiej. Pozdrawiam wszystkich myśliwych D.B !!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ hee
  ponad rok temu ocena: 50%  36
  a ja nie jestem fanem łowiectwa i nigdy nie będę i nigdy nie podam ręki takim ludziom .NIE pozdrawiam myśliwych
  ~ he
  ponad rok temu ocena: 50%  35
  pałuj się
  ~ Hanys
  ponad rok temu ocena: 50%  34
  Pozyskac to można klienta. Oni po prostu zabili te zwierzaki
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Smutny
  ponad rok temu ocena: 55%  33
  No proszę otrzymać dyplom z rąk Pana burmistrza! Nic trudnego, wystarczy powystrzelać biedna zwierzynę! A potem uśmiechnąć się do zdjęcia i gotowe. Ale jest satysfakcja. Żal porostu żal, smutek aż przykro ze są tacy ludzie obok nas.. Jak tak można? Ludzie bez sumienia.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ika
  ponad rok temu ocena: 63%  32
  Ludzi tez jest za dużo. To może ich wystrzelamy? A w nagrodę otrzymamy order. To jest bardzo smutne. Gdzie są sumienia tych ludzi, serca to oni nie mają. Żal tych biednych stworzeń.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja
  ponad rok temu ocena: 46%  31
  I bardzo dobrze...i za czasów naszych dziadów, pradziadów polowano na zwierzynę i co ? tragedia ? wątpię. Jeżeli ludzie nie będą tego robić za chwilę nic na polach nie urośnie, samochodem strach będzie wyjechać. Ludzie tak się działo od zawsze , to wręcz naturalne !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ w.
  ponad rok temu ocena: 0%  30
  Rozumiem, że Pan(i) chętnie wróciłby do czasów, gdy mężczyzna chodził na polowania, a w jaskini czekała na niego kobieta, którą mógłby raz po raz walnąć maczugą - w razie nieposłuszeństwa... Mentalnie prezentuje Pan(i) taki właśnie poziom!
  ~ anonimowo
  ponad rok temu ocena: 64%  29
  Brawo. Faktycznie człowiek ma prawo decydować które istnienie powinno przetrwać, a które należy wystrzelić.. Proszę nie róbmy z siebie Boga. Przykazanie 'nie zabijaj nie tyczy się tylko ludzi, ale każdej żywej istoty". Zabijanie dla pożywienia jestem jeszcze jakoś w stanie zrozumieć, ale takiego czegoś niestety nie. Chociaż te medale mogliście oszczędzić... Moim zdaniem należą się one bohaterom, a nie za ilość zabitych bezbronnych istot.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ obrońca zwierząt
  ponad rok temu ocena: 50%  28
  Jak widzę tychpseudo myśliwych to mi się nóż w kieszeni otwiera, co za banda. Może tak by strzelać do was, bo jest za dużo i trzeba przetrzebić. Z czego się cieszą, te stare capy, że strzelają do bezbronnych zwierząt.Chwalą się, że dbają o te zwierzęta i je dokarmiaja a potem zabijają? fałsz i hipokryzja.Gdyby tak było nie wychodziły by te zwierzaki z lasu, ale są głodne, to idą na pola szukać jedzenia to po pierwsze. Po drugie, to ludzie weszli do lasu i zwierzętom zakłócają życie a nie odwrotnie. Poprzez prowadzenie masowej wycinki drzew i gdzie one biedne mają się podziać.Wam tylko szmal ślepia zasłania w tych zakutych łbach, oby was życie pokarało, za te pozabijane bezbronne zwierzęta, czego z całego serca pragne i wam życzę, oby jak najprędzej, ręka boska w postaci kary, was dosięgła.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ starszy Pan a nie cap
  ponad rok temu ocena: 50%  27
  Młody człowieku też kiedyś będziesz starszy Pan jak będziesz się cz uł jak ktoś cię porówna do starego capa .Co dotyczy sprawiedliwości odpowiadam ,stare powiedzenie jak świat mówi tak ,życz drugiemu da ci Pan Bóg.a teraz żebyś nie był anonimowy ,zapraszam Pana w pierwszy poniedziałek marca na Wyspe Kasztelańską w Krobi i tam porozmawiamy. Członek Zarządu Koła Lowczy.
  ~ Eko
  ponad rok temu ocena: 47%  26
  Wylałeś wiadro pomyj i co dalej? Słucham Twoich propozycji co zrobić ze zwierzyna i lasami jak nie będzie tam ingerencji ludzi... Postawimy płoty na polach, wokół miast wysokie mury z podkopem? Co zrobimy z łąkami? Odgrodzimy je od lasów? To gdzie ta zwierzyna będzie bytowac? Dom zwierząt to nie tylko las. Ludzie juz nieodwracalnie zaingerowali w przyrodę. Żeby było tak jak piszesz nie moze byc nas ludzi, a przynajmniej nie z tak rozwinięta cywilizacja i społecznością. Ps. Lisów sie nie dokarmia, a zwierzynę dokarmia sie w dwóch sytuacjach; ciężkiej zimy i by odciągnąć zwierzynę od pol, tak by siedziała w lesie!
  ~ las
  ponad rok temu ocena: 26%  25
  Piękny pokot. Pozdrawiam wszystkich myśliwych. Darz Bór!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Anty myśliwy
  ponad rok temu ocena: 67%  24
  ~Eko to ty jesteś ignorantem skoro twierdzisz że myśliwy ma prawo decydować jakie zwierzę ma żyć a jakie nie. Zwierzęta zabijają dla pokarmu TYLKO a ludzie dla zabawy.Bo nie sądzę że oni to robią z głodu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nadety
  ponad rok temu ocena: 71%  23
  ~Eko wychodzi na to ze aby komuś oddać czesc trzeba go zastrzelić inaczej nie potrafią okazywać szacunku?płytki zwyczaj
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ...555
  ponad rok temu ocena: 76%  22
  ~Normalna - zwierzęta mi nigdy nic złego nie zrobiły - co do ludzi mam odmienne zdanie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nigar
  ponad rok temu ocena: 73%  21
  Ludzi tez jest za dużo i też trzeba do nich strzelać !!!!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ eko
  ponad rok temu ocena: 21%  20
  Z tej wypowiedzi boje prawdziwa empatia! Pozdrawiam!
  ~ Normalny
  ponad rok temu ocena: 38%  19
  Czytam te komentarze i się zastanawiam, czy wiecie co piszecie, proszę zastanówcie. Szkodniki jakimi są wyżej wspomniane lisy i jenoty oraz kuny, pustoszą tereny, przez co coraz mniej drobnej zwierzyny. Jest ich na tyle dużo, że zaczynają zapuszczać się na gospodarstwa domowe przez co ginie drób. Więc proszę się poważnie zastanowić nad swoimi wypowiedziami. Możecie minusować tam komentarz, bo wielcy obrońcy zwierząt, ale bez żadnej wiedzy na ten temat. Pozdrawiam ;)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gogo
  ponad rok temu ocena: 79%  18
  Eko są inne sposoby na uczczenie pamięci a nie zabijanie zdejmowanie czapki i stanie na baczność
  ~ eko
  ponad rok temu ocena: 27%  17
  Anty myśliwy To "nadęte" stanie, bez czapek, na baczność, odtrąbienie sygnału, pokot, ułożenie zwierzyny to oddanie im czczci i honorów. Przegrały walkę z człowiekiem, zgineły, ale nie są potraktowane jak ODPAD. Ot taka drobna między myślistwem, a zwyczajnym zabijaniem.
  ~ Normalna
  ponad rok temu ocena: 14%  16
  555 do zwierzat nie celuj na ludzi mow bambry. Ot taka nasza natura.
  ~ wy
  ponad rok temu ocena: 85%  15
  wśród ludzi też są szkodniki....
  ~ ...555
  ponad rok temu ocena: 70%  14
  ginie drób a może bambry źle zabezpieczają swoje kury?
  ~ anty myśliwy
  ponad rok temu ocena: 73%  13
  być może lisy,jenoty itd to szkodniki - ale po co ta cła celebracja tego wydarzenia ? stoją nadęci jak jacyś bohaterowie - myśli Pan że to jest powód do dumy?strzelanie do bezbronnych - też mi rozrywka
  ~ Normalna
  ponad rok temu ocena: 18%  12
  Pomarudza, Pomarudza do czasu az im dzik z PATIO yorka nie porwie ;)
  ~ Anty
  ponad rok temu ocena: 38%  11
  Czy ktos z komentujących moze w merytoryczny sposób odnieść sie do tego wydarzenia? Dotyczy to myśliwych a zwłaszcza ich przeciwników ! Bez wyzwisk i idiotycznych epitetów!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ w.
  ponad rok temu ocena: 67%  10
  "myśliwi chętnie pokażą z pewnością chetnie pokaza co robią prócz zabijania, które niczym w porównaniu do poświęconego czasu i pracy na rzecz przyrody!" Tak, społeczeństwo chętnie zobaczy jak myśliwi "poświęcają się" na rzecz przyrody - chętnie zobaczymy jak legalnie zabijają przy nęcisku (dla przypomnienia: nęcisko to "przygotowane przez myśliwego miejsce wyłożenia atrakcyjnej karmy dla zwierzyny, która przychodząc tu na żer może być łatwiej strzelona"), jak umierają w męczarniach tzw. postrzałki czy jak z wnętrza zastrzelonej ciężarnej maciory wyciąga się płody, bo przez myśliwskie dokarmianie tak został rozregulowany okres rozrodczy dzików, że żaden myśliwi nie jest w stanie przewidzieć czy locha jest ciężarna, czy nie... Wszelkie zaprzeczanie tym faktom stanowi hipokryzję. Można dalej brnąć w tworzenie mitu myśliwego -obrońcy przyrody, ale ludzie-nie-myśliwi na szczęście orientują się coraz bardziej na czym to wszystko polega
  ~ Eko
  ponad rok temu ocena: 26%  9
  Sreko, podaj dowody! Ja na potwierdzenie tego co powiedziałem moge Cie tu zasypać źródłami! Niestety BEZREFLEKSYJNA wiara we wszystko co napiszą na fb poraza. Jesteś z regionu, polecam wybrać sie do lasu, poświecić kilkadziesiąt dni w roku by popracować nad nasz regionalna przyroda, a nie stukać na klawiaturze co ślina na język przyniesie i powtarzać brednie internetowych naciągaczy! Widziałeś ich w lesie, czy tylko widzisz te ckliwe historie i wpłacasz pieniądze? Zapraszam, myśliwi chętnie pokażą z pewnością chetnie pokaza co robią prócz zabijania, które niczym w porównaniu do poświęconego czasu i pracy na rzecz przyrody!
  ~ sreko
  ponad rok temu ocena: 78%  8
  -eko nie wygrali bo wśród mysliwych są osoby na stanowiskach,politycy itd
  ~ eko
  ponad rok temu ocena: 27%  7
  do 12345. Jeśli swoją wiedzę opierasz na jednej stronie zwłaszcza Ludzie Przeciwko Myśliwym to jesteś ignorantem roku. Żadna ze spraw wytyczona przez tą organizację nie zakończyła się wyrokiem skazującym, gdyż mimo ich mnogości na stronie w rzeczywistości wnoszą 1/100 z tego co piszą, ze względu na to: 1) Opisy tych historii są wymyślone przez autorów, celem wywarcia większych emocji na odbiorcy, co skłoni go do zapłaty na ich organizację. Zabieg PR. 2) Opisy histrorii są "koloryzowane" m.in historia z ostatniego Powiatowego Polowania na lisy z Krotoszyna. Skoro myśliwy przy ICH aktywistach znęcali się nad żywimi lisami, dlaczego nie zawiadomili policji. Ponad to, ich prezes pan Rafał G. Skazany został na 4 lata pozbawienia wolności za malwersacje finansowe, oszustwa, wyłudzenia i nierozliczenie się z dotacji m.in Fundacji Stefana Batorego. Celem ich ckliwych historii jest tylko i wyłącznie wyciągnięcie kasy z naiwniaków. Obserwuje ich od początku powstania strony.
  ~ 12345
  ponad rok temu ocena: 74%  6
  merytoryka? proszę bardzo https://pl-pl.facebook.com/Lud... - tutaj nie trzeba nic komentować
  ~ żenada
  ponad rok temu ocena: 77%  5
  doprawdy jest się czym chwalić...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ asia
  ponad rok temu ocena: 77%  4
  nie "pozyskali" tylko zabili - proszę staranniej dobierać słowa w artykułach - te zwierzęta są martwe
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ fuck you
  ponad rok temu ocena: 69%  3
  trzeba być bydlakiem żeby strzelać do zwierząt
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Edek
  ponad rok temu ocena: 68%  2
  Myśliwy nie spinaj się tak bo ci flinta wypali. Nie pozyskiwanie tylko ZABIJANIE i wez to zaakceptuj bo taka jest prawda.mam nadzieję że wkrótce zniknie ze słowników termin myślistwo.
  ~ mysliwy
  ponad rok temu ocena: 29%  1
  trzeba być bydlakiem żeby takie bzdury pisać H U. A jeśli chodzi o dobieranie słów jest to prawidłowe określenie - pozyskanie.