Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Zgłoś zadanie do budżetu obywatelskiego

› Aktualności ponad rok temu    25.03.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Mieszkańcy gminy Gostyń jeszcze do końca marca mogą zgłaszać propozycje zadań do Gostyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Ta edycja przynosi kilka nowości. Niezmieniona pozostała kwota 1 mln zł, przeznaczona na realizację zadań, wybranych przez mieszkańców gostyńskiej gminy.

Natomiast inwestycje zgłoszone do Gostyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2016, podzielone będą na zadania „małe”, których koszt nie przekroczy 40 000 zł, a także na zadania „duże”, których budżet zamknie się kwotą wyższą niż 40 000 zł, jednak nie większą niż 800 000 zł. Przewidziana pula środków na realizację tzw. zadań małych to 200 000 zł, z kolei na zadania „duże” gmina przeznacza 800 000 zł.

Każdy mieszkaniec gminy Gostyń, który 11 marca 2015 posiadał czynne prawo wyborcze, czyli m.in. ukończył 18 lat, może zgłosić jedno „małe” i jedno „duże” zadanie. Wystarczy wypełnić formularz, który w wersji elektronicznej dostępny jest na stronie internetowej www.bo.gostyn.pl lub w wersji papierowej - w kancelarii Urzędu Miejskiego w Gostyniu (Rynek 2, pokój nr 10) i Biurze Obsługi Klienta (ul. Wrocławska 256). Prawidłowo wypełniony formularz należy najpóźniej do 31 marca przesłać na adres gbo@gostyn.pl lub dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Gostyniu. Złożone wnioski zostaną sprawdzone pod względem formalnym i finansowym. Później, specjalny zespół, powołany przez burmistrza Gostynia, wybierze 10 zadań „dużych” i 10 zadań „małych”, które zostaną poddane pod głosowanie społeczeństwa. Będą mogli w nim uczestniczyć pełnoletni mieszkańcy gminy (najpóźniej do 18 maja 2015 muszą ukończyć 18 lat). Głosowanie zaplanowano na 18-31 maja. Więcej na www.bo.gostyn.pl.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!