Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Ziół nie zamienią na nic innego

› Społeczeństwo ponad rok temu    1.04.2015
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Życie Gostynia numer 14/2015

Niebieski hyzop, melisa, majeranek, szanta, drapacz, mięta, estragon, tymianek – zmrużcie oczy, widzicie pewnie ziołowe pola słonecznej Francji. Nic bardziej mylnego. Te aromatyczne rośliny od 20 lat uprawiają Wiesława i Jarosław Dułacz z Bodzewa. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kiedy sięgamy w sklepie zielarskim po herbatę z mięty, czy melisy, pochodzi ona z upraw właśnie w Bodzewie.

Najpierw było tradycyjne, dziewięciohektarowe gospodarstwo przejęte od rodziców. Złożyliśmy plantację arniki. Miała w pierwszym roku tylko 5 arów. Później powoli zwiększaliśmy inne uprawy: melisę, miętę drapacz i tak to trwa od 1990 roku. Swoje pierwsze zbiory odstawiali do „Kawonu” i nadal współpracują z przedsiębiorstwem, ciągle zwiększając asortyment ziół dla tej firmy. Aktualnie gospodarstwo liczy 33 hektary upraw – pola znajdują się w Bodzewie i okolicznych wsiach.

 

Dlaczego przy plewieniu karczocha boli głowa? Gdzie trafia wyhodowana pietruszka? Jakie zastosowanie mają uprawiane zioła? Odpowiedzi na te (i inne) pytania znajdziesz w najnowszym wydaniu Życia Gostynia, które zawiera obszerny dodatek świąteczny i wiele ciekawych artykułów!

W numerze znajdziesz także:

Terapia pijawkowa sposobem na wiele dolegliwości

Pisklaki wymagają szczególnej opieki

Zmysł artystyczny miała już w genach

Wózki retro z nowym życiem

Mamy moc i potencjał na złoto

Kawałek serca wkładany w każdą pracę

Z miłości do tworzenia

 

Szukasz ciekawych przepisów na święta? Kliknij i wejdź na HOTblog

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!