Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Złote medale Mistrzostw Polski dla Roszczaka

› Sport i rekreacja ponad rok temu    20.06.2015
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Arch. Cz. Roszczaka

XXII Mistrzostwa Polski Weteranów w Wielobojach Lekkoatletycznych, które odbyły się w Stargardzie Szczecińskim, znów okazały się szczęśliwe. W sobotę, 13 czerwca, pierwszą konkurencją był wielobój rzutowy „A”, w którego skład wchodzi 5 konkurencji: rzut młotem, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem i ciężarkiem. W tym wieloboju wystartowało 45 zawodników (w tym 9 kobiet). Wśród mężczyzn wystartował w kat. M70 Czesław Roszczak, reprezentujący UKS „Olimpijczyk” Pogorzela. Uzyskał bardzo dobre wyniki open. W rzucie młotem uplasował się na 3 miejscu, w pchnięciu kulą zajął 1 miejsce z wynikiem 12,55 m i 907 pkt, w rzucie dyskiem znalazł się na 2 miejscu. Rzut oszczepem wypadł nieco słabiej. Ostatnią konkurencją był rzut ciężarkiem. W tej konkurencji wynik 17,53 m przyniósł 1023 pkt i 1 miejsce.

 

Konkurencja ta zdecydowała o wyniku ostatecznym i pozwoliła Czesławowi Roszczakowi zostać najlepszym zawodnikiem Mistrzostw w wieloboju rzutowym oraz zdobyć pierwszy złoty medal i puchar.

 

W wieloboju „B” ciężarkowym wystartowało 26 zawodników. Ten wielobój był tylko dla mężczyzn. Czesław Roszczak brał udział w kat. M70, mając za konkurenta rekordzistę Polski w rzucie ciężarkiem Ryszarda Krzesińskiego. Rzucano ciężarkami o różnym ciężarze. Już w pierwszej wadze ciężarka niespodzianka, Czesław Roszczak rzucił i uzyskał prawie 3 - metrową przewagę nad konkurentem. W drugiej konkurencji ciężarka przewaga wzrosła. Wynik Roszczaka znowu był najlepszy w kategorii. Trzecia waga ciężarka i wynik 14,19 m, zakończyła wielobój z ogólnym wynikiem 53,24 m i dała drugi złoty medal Czesławowi Roszczakowi.

 

W tej części sezonu została jeszcze jedna ważna impreza przed Mistrzostwami Świata w Lyonie (Francja) - Mistrzostwa Polski w konkurencjach indywidualnych, które odbędą się w Toruniu w dniach 27 i 28 czerwca.

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!