Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Zmagania z chorobą pokazały na swoich ciałach

› Społeczeństwo 10 miesięcy temu    7.11.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. Magdalena Czarnecka-Wojtkowiak (na zdjęciu z lewej) namówiła do udziału w kampanii m.in. amazonkę Karolinę OlejnikKrobia. Magdalena Czarnecka-Wojtkowiak (na zdjęciu z lewej) namówiła do udziału w kampanii m.in. amazonkę Karolinę Olejnik fot. Bogdan Bujak

Trzynaście pań użyczyło swoich ciał w ramach bodypaintingowej (malowanie na ciele) kampanii społecznej „Żyję Pełną Piersią”.

Z nową formą m.in. propagowania wiedzy oraz profilaktyki w temacie walki z chorobą mogli zapoznać się odwiedzający wystawę w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi (3 listopada). Gdyby została ona otwarta kilka dni wcześniej „załapałaby się” jeszcze na październik będący od wielu lat miesiącem Świadomości Raka Piersi. Ta choroba oraz rak szyjki macicy to najczęściej występujące przypadki nowotworów u kobiet.

Wystawa zawitała do Krobi dzięki zaangażowaniu Magdaleny Czarneckiej-Wojtkowiak, animatorki i artystki, która malowała jedną z uczestniczek akcji. Całość kampanii organizuje Fundacja Arena i Świat.

– Ma ona swój początek w zeszłym roku, gdy malowałyśmy kobiety zdrowe. Potem kampania poszła dalej i spotkałyśmy się w kwietniu i malowałyśmy kobiety po przejściach. Wśród naszych modelek znalazły się panie, które zmagały się z chorobą atakującą różne części ciała – tłumaczy Magdalena Czarnecka-Wojtkowiak.

Choć większość uwiecznionych kobiet walczyła właśnie z rakiem piersi, część z nich jest po mastektomi czy wycięciu części piersi, to wśród modelek znalazły się też panie zmagające się rakiem mózgu czy jelit. Na zdjęciach uwieczniono m.in. mieszkanki Gostynia, Krobi czy Gębic.

W przygotowanie akcji włączyły się też członkinie Stowarzyszenia Amazonki w Gostyniu.

 – Kieruję głos, swoją prośbę do wszystkich kobiet: badajmy się, wspierajmy siebie nawzajem. Rozmawiajmy ze swoimi mamami, mężami, przyjaciółmi o tym, co jest ważne. O tym, że można sobie pomagać w różnych ciężkich chwilach, między innymi w walce o zdrowie. Pozbądźmy się myślenia, że nas coś nie dotyczy. Pozwólmy sobie same na profilaktykę badań – apeluje pomysłodawczyni wystawy.

Więcej informacji o kampaniii znajdziesz w przyszłotygodniowym wydaniu "Życia Gostynia".

Zobacz też: ruszył nowy magazyn i portal Ona

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!